Ukrainiečiai šį sekmadienį lietuviams ištars - Dyakuyu

Naujus namus Lietuvoje suradę ukrainiečiai įsitvirtina, pagalbos sulaukę nelinkę tuo piktnaudžiauti. Vietoje to – kuria verslus, ieško galimybių ne gauti labdarą, o užsidirbti bei padėti saviems ir rengia pirmąją padėkos šventę Lietuvoje. Ukrainiečiai padėkos koncertą ir vaišes rengia jau šį sekmadienį sostinės Reformatų skvere. 


Kone 200 nuo karo į Lietuvą pabėgusių ukrainiečių suvienijo jėgas kilniam tikslui - atsidėkoti Lietuvos žmonėms už gerumą Ukrainai ir jos žmonėms. 


“Tai jau ne pirma akcija, kurią organizuoju skirtą padėti ukrainiečiams. Dėl karo - išardytos šeimos, tėvai, netenka galimybės apkabinti savo artimųjų. Padėdama organizuoti šį padėkos koncertą noriu įkvėpti visus tikėti taika ir stengtis padėti kitiems. Visada aktyviai prisidedu prie panašių akcijų organizavimo, manau, kad tai mano, kaip pilietės pareiga.” - sako Erika Purauskytė, “Menai Renginiai” renginių įmonės vadovė, įkūrusi labdaros ir paramos fondą “Socialiniai renginiai” bei su didžiule savanorių ir kolegų komanda, neatlygintinai padedanti ukrainiečiams surengti šią šventę.


Renginyje ukrainiečiai supažindins su nacionaline virtuve, gamins bulvinukus „Галушки”, kurie itin panašūs į mūsų cepelinus, tik kur kas mažesni, tikruosius barščius, blynelius, žymiuosius ukrainietiškus Napaleonus, dėl kurių spėjo galvą pamesti jau ne vienas lietuvis, šviežutėlius zefyrus ir daugybė kitų tradicinių patiekalų. Žadamas jungtinis dviejų šalių atlikėjų paramos koncertas. Organizatoriams pavyko į Vilnių pakviesti visame pasaulyje žinomą Ukrainos kompozitorių ir pianistą Evgeny Khmara. Jo atliekamos muzikos klausėsi Amerikos Prezidentas ir Anglijos Karalienė. 


Iki paskutinės minutės nebuvo aišku, ar pavyks atvykti garsiajam pianistui Dmytro Shurov - „PianoBoy”. Talentingasis kūrėjas laukė leidimo humanitarinės misijos tikslais palikti šalį, kurioje paskelbta mobilizacija ir visi vyrai privalo likti ginti šalį. 


„PianoBoy” siunčia žinią ir teigia, kad Ukrainai būtina pagalba: „Mano šalis šiuo metu yra atakuojama Rusijos. Namai Kijeve - apšaudomi, muzikos įrašų studija paversta slėptuve nuo bombų. Miršta tūkstančiai nekaltų žmonių, dėl nieko nekalti vaikai. Šiuo metu ukrainiečiai gina save ir pasaulį nuo absoliutaus blogio - Rusijos. Jūsų šalis gali būti kitas mūšio laukas, jūsų vaikai gali tapti kitomis aukomis. Mūsų karas, gali tapti Jūsų karu. Prašau, padėkite mums apsiginti ir apginti pasaulį.” - sako Dmytro Shurov. 


Visą dieną dvejose scenose: akustinėje „Tents.lt” ir didžiojoje „sorenginiai.lt”, net 6 valandas truksiantį paramos koncerto maratoną ves žymūs Lietuvos žmonės - Dovilė Filmanavičiūtė, Vytautas Rumšas jaunesnysis, Nomeda Marčėnaitė, Olegas Šurajevas, Indrė Kavaliauskaitė, Indrė Stonkuvienė, Jonas Radzevičius ir kt. 


Kartu su Viktoru Diawara, Ieva Narkute, Aliona Enko, Erica Jennings, Gabriele Vilickyte, pianistu Dariumi Mažintu, „Baltomis varnomis”, Auguste, Dainotu Varnu koncertuosianti Evgenya Redko teigia, kad nors visi jau pavargome nuo karo ir raginimų aukoti, jis tebesitęsia ir šiuo metu kaip niekad, yra be galo svarbu palaikyti nuo karo nukentėjusius žmones.  


„Man be galo svarbu, kaip žmogui ir kaip atlikėjai prisidėti prie šios iniciatyvos - pagalbos ukrainiečių šeimoms. Muzika - universali kalba, tai meilės, supratingumo, palaikymo, susivienijimo kalba, kuri gali stipriai paveikti mūsų emocinę būklę, skatinti veiksmus. O kartu mes galime be galo daug, jau esame tai ne kartą įrodę.” - sako E. Redko, neslepianti džiaugsmo, jog gali prisidėti prie būrio lietuvių ir ukrainiečių atlikėjų, turinčių vieną bendrą ir stiprų tikslą.


Lietuvoje įsikūrusių ukrainiečių organizuojama šventė Reformatų sode Vilniuje prasidės šį sekmadienį nuo 12 val. Visos veiklos ir pramogos tęsis nepertraukiamai iki 18 val. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis