Kovo 8-ąją rengiama solidarumo akcija su moterimis Ukrainoje  

Lietuvos žmogaus teisių organizacijos ir aktyvistai kviečia palaikyti Ukrainos moteris ir kovo 8-ąją, Tarptautinę moterų solidarumo dieną, skirti šioms herojėmis.

Antradienio vidurdienį rinktis prie Ukrainos ambasados Lietuvoje kviečiama su saulėgrąžomis – Ukrainos nacionaliniu simboliu, kuris tapo ir pasipriešinimo Rusijos armijos agresijai simboliu. 


Akcijos metu bus sakomos palaikymo kalbos, skatinama aukoti Ukrainos moterų fondui.


Akcijoje dalyvaus Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė, visuomenininkė Dovilė Filmanavičiūtė, Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė ir kiti. 

 

Solidarumo akcijos su Ukrainos moterimis taip pat vyks Rygoje ir Varšuvoje. Prie akcijos jungiasi ir Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, kuris kartu su Pagalbos moterims linijos savanoriais, Klaipėdos universiteto Socialinio darbo katedros dėstytojais, studentais, taip pat LCC tarptautinio universiteto studentais rengia palaikymo akciją prie Baltijos jūros. 

 

Akciją inicijavo Lietuvos žmogaus teisių centras ir festivalis „Nepatogus kinas“, akciją palaiko būrys nevyriausybinių organizacijų – Lygių galimybių plėtros centras, Nacionalinė nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma, asocija Lygiai, kritinės minties institutas DEMOS, Vilniaus moterų namai, Pagalbos moterims linija, Diversity Development Group, VšĮ „Stebėk teises“, Europos žmogaus teisių fondas, Baltojo kaspino festivalis, fondas „Frida“, Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, „European Network of Migrant Women“ ir Latvijos vystomojo bendradarbiavimo platforma.  

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis