Klaipėdoje P. Geniušas pristatys naują meninę programą „Iš pasąmonės saugyklų“

Pianistas Petras Geniušas penktadienį Klaipėdos koncertų salėje pristatys naują meninę programą „Iš pasąmonės saugyklų“.


„Šiame koncerte jungiu du muzikavimo būdus – užrašytos muzikos atlikimą ir improvizaciją. Pianisto atminties saugyklose yra begalybė muzikos: išmoktos mintinai, girdėtos, analizuotos. Improvizuodamas įžengiu į tą pusiau sąmoningą, pusiau lyg sapne besifermentuojančią muzikinę terpę ir leidžiuosi nešamas intuicijos, kartais pats nustebdamas, ką ten aptikau“, – taip savo naujosios programos meninę idėją pristato pats atlikėjas.

 

Melomanai, atėję paklausyti pianisto rečitalio, turės progą įsigyti naujausią P. Geniušo kompaktinę plokštelę tuo pačiu pavadinimu. Ją ką tik išleido garso įrašų kompanija „Baltic Mobile Recordings“, kuriai vadovauja Aleksandra ir Vilius Kerai. Ši tarptautiniu mastu pripažinta kompanija, pelniusi daugybę apdovanojimų, keletą „Grammy“ nominacijų, neseniai išleido ir kitą P. Geniušo atliekamos lietuviškos muzikos kompaktinę plokštelę „A Piacere“. Joje užfiksuotas pianisto muzikavimas su smuikininke Dalia Kuznecovaite.

 

Pristatydamas programą „Iš pasąmonės saugyklų“ pianistas teigia, kad „kompaktinėje plokštelėje užfiksuotoje improvizacijoje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio motyvais žinovas išgirs anaiptol ne tik Čiurlionį, bet ir atgarsius iš džiazo, roko, repo muzikos, taip pat ir Paulo Hindemitho, Liudo Mockūno, Vidmanto Bartulio kūrinių transformacijas.

 

„Koncerte tik iš dalies atkursiu diske skambančią muzikinę struktūrą, detalės, be abejo, keisis. Pirmoje koncerto dalyje skambėsiančiam Franzo Liszto svarbiausiam gyvenimo šedevrui Sonatai h-moll irgi skambinsiu improvizuotą introdukciją. Tokia preliudavimo praktika buvo būdinga Lisztui ir jo epochai, tik savo įžangai pasitelksiu mūsų laikmečio muzikinę kalbą“, – Klaipėdos koncertų salės pranešime cituojamas žymus pianistas.

 

P. Geniušas yra vienas publikos geidžiamiausių pianistų Klaipėdos koncertų salės koncertinėse programose. Klaipėdos koncertų salėje su dideliu susidomėjimu vyksta P. Geniušo soliniai rečitaliai, pasirodymai su kolegomis, atliekant kamerinę muziką, pianistas skambina fortepijoninius koncertus su kameriniais ir simfoniniais orkestrais, interpretuoja žymiausių šiuolaikinės muzikos kūrėjų – Davido Lango, Arvo Pärto, Osvaldo Balakausko, Žibuoklės Martinaitytės ir kitų – opusus.

 

P. Geniušo koncertuose klausytojas, kuris nėra profesionalus muzikas, visada gali mėgautis aukščiausio lygio pianisto kuriamu garsu pasauliu, taip lavindamas savo meninę vaizduotę ir skonį. Būsimoji programa, kaip pažymima pranešime, žada intriguojantį prisilietimą prie unikalius atlikėjo pasąmonės saugyklų ir jose slypinčių klodų.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis