Floristė demonstruoja, kaip susikurti išskirtinę kalėdinę stalo kompoziciją (video)

Nenumaldomai artėjant Šv. Kalėdoms, daugėja ir malonių šventinių rūpesčių. Vienas svarbiausių jų – pasirūpinti, kad namai alsuotų švenčių laukimu. Tam, kad išsirinkti šventines dekoracijas savo namams būtų kuo paprasčiau, diena iš dienos pluša floristai. Jiems artėjančių žiemos švenčių metas – pats darbymetis.


Floristinių užsakymų bumas


 „Pirmam karantinui pasiglemžus keliones bei kitas pramogas, daugelis žmonių pradėjo labiau puoselėti savo namus ir jų aplinką. Namai tapo sava, jaukia vieta, kurią norisi puošti ir gražinti. Ši tendencija išliko ir atšaukus karantinus. Šiuo metu floristai dirba pilnu pajėgumu ir vos spėja suktis, nes tas poreikis Kalėdoms šventiškai papuošti namų erdves yra labai stipriai išaugęs“, - sako floristė ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristikos profesijos mokytoja Erika Pratapienė.


Ji pastebi, kad šiemet populiarūs kompleksiniai užsakymai, kuomet užsakomas advento vainikas, vainikas ant durų bei kalėdinė stalo kompozicija. Taip pat labai aktyviai puošiasi ir įvairios verslo įmonės, kurios nori atkreipti klientų dėmesį, formuoti savo įvaizdį.


Tiesa, floristė pastebi, kad daugelis klientų nori įsigyti kompozicijas čia ir dabar užsukę į Floristikos studiją bei tarsi pamiršo apie tai, kad specializuotus, konkrečiam namų interjerui bei individualius užsakymus reiktų pateikti iš anksto. Tokiu būdu galima pagaminti iš tiesų klientui pačią tinkamiausią namų puošmeną.Kalėdinės mados floristikoje


„Kadangi į namų puošimą žmonės šiemet žvelgia tikrai atsakingai, jie nevengia ir paeksperimentuoti, pateikti drąsesnius ir įdomesnius užsakymus. Jaučiasi, kad klientai pasidomi ir naujausiomis tendencijomis, ieško estetikos, spalvų harmonijos. Taip atsiranda išskirtinės kompozicijos, kurios tampa pritaikytos konkrečiam namų interjerui“, - pasakoja floristė.


Kalėdinę floristiką Erika skirsto į trijų krypčių tematiką – miško, klasikinę, avangardo. Šiemet miško tematikoje ypač dominuoja natūralumas ir naudojama viskas, kas randama miške. Tokios kompozicijos būna gražios ir jaukios, tačiau kartais joms šiek tiek pritrūksta šventiškumo ir spindesio. Kalbant apie klasikinę tematiką, floristė išskiria šiemet dominuojančius ryškius spalvų kontrastus –aukso ir juodos spalvos, taip pat madinga mėlyna, žalia, ugnies spalvos, raudonos ir baltos ar aukso spalvų deriniai. Anot floristės, lietuviai vis dažniau renkasi ir netradicines, avangardinės krypties kompozicijas. Čia pilna netikėtumų, o pasaulinėje floristikoje šiemet dominuoja vandenyno ir jos gyventojų tematika.


Floristinė kompozicija
Floristinė kompozicija
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro nuotr.


Žydinti kalėdinė stalo kompozicija


Floristė demonstruoja, kaip patiems galima susikurti išskirtinę ir stilingą kalėdinę stalo kompoziciją. Ji kitokia ir tikrai atkreips apsilankiusių svečių dėmesį. Didžiausias jos netikėtumas – amarilis bei kitos gyvos gėlės. „Amarilis savo svogūne turi sukaupęs pakankamą drėgmės kiekį, kad jį sukomponavus advento pradžioje jis pražystų per pačias Kalėdas ir dovanotų gražų stebuklą“, - sako floristė ir priduria, kad tokia kompozicija puikiai tiktų šiuolaikiniame ir minimalistiniame interjere.


Jai sukurti prireiks: lėkštės, floristinės kempinės, įvairių visžalių augalų, (pušies, kėnio šakelių), gyvų žiedų (floristė naudoja rožes, ilekso uogas, vėdrynus, ciklameno žiedus), įvairių dekoro elementų (žaisliukų, kankorėžių, blizgių detalių), pušies spyglių. Kviečiame žiūrėti video pamoką ir puošti savo namus!


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis