30-metį Kauno bigbendas pasitinka smagiai džiazuodamas

Ketvirtadienio vakarą Kauno valstybinėje filharmonijoje vyksiančiame šventiniame koncerte Kauno bigbendas pristatys savo kūrybinės veiklos 30-mečio proga parengtą programą. Joje skambės jaunosios kartos, tačiau atpažįstamą veidą turinčių ir žinomų Lietuvos solistų kompozicijos bei „grabštiniai gabalai“, priminsiantys Kauno bigbendo įkūrėją ir ilgametį jo vadovą Romualdą Grabštą.


Koncerto organizatorių teigimu, dabarties džiazo muzikos skambesį įprasmins ikoniškas džiazo instrumentas – saksofonas ir ryškiausi šių dienų solistai, kompozicijų autoriai – Liutauras Janušaitis, Leonardas Pilkauskas, Karolis Šarkus, Donatas Petreikis, Simonas Šipavičius. Būtent su šiais atlikėjais rugsėjo mėnesį buvo įrašomi nauji kūriniai, kuriuose improvizaciniai solistų epizodai lygiareikšmiai varžosi su Kauno bigbendu. Ikoniško instrumento – saksofono ir bigbendo jungtis koncerte vainikuos Kauno bigbendo vyr. dirigento Jievaro Jasinskio kūrinys „Sax soli“, skirtas šiam bigbendui ir laukiamai kompaktinei plokštelei „Jazz Up“. Naujausioje kompaktinėje plokštelėje „Kauno bigbendas. Jazz Up“ suksis lietuviško džiazo naujienos, specialiai sukurtos jubiliejų pasitinkančiam kolektyvui, ir laiko patikrinti bigbendiniai opusai.

 

Muzikologų teigimu, per tris gyvavimo dešimtmečius, Kauno bigbendas tapo Lietuvos džiazo ikona, su jo veikla susiję daugybė džiazo solistų, puikiai žinomų ne tik šalyje, bet ir tarptautinėse scenose. Pirmojo profesionalaus džiazo orkestro istorija prasidėjo 1991-aisiais. Beveik du dešimtmečius kolektyvui vadovavo ir bigbendo ritmu gyveno šviesaus atminimo pianistas Romualdas Grabštas. Su Kauno bigbendu koncertavo iškilūs Lietuvos ir užsienio džiazo muzikantai, kuriems bigbendas buvo ir gero džiazo, ir kokybės ženklas, taip pat – nacionalinis langas į pasaulinio džiazo maršrutų scenas.

 

Viena iš tęsiamų Kauno bigbendo repertuaro linijų – ypatingas dėmesys lietuvių džiazo solistams bei jų džiazo kompozicijoms. Ketvirtus metus Kauno bigbendui vadovaujantis kompozitorius, aranžuotojas ir trombonininkas Jievaras Jasinskis gaiviomis idėjomis papildo šio muzikos kolektyvo tradicijas.

 

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis