Artėjant Olimpiadai, Kinija griežtina COVID-19 reikalavimus atvykstantiesiems

Kinijos sostinėje trečiadienį įsigalioja nauji griežti COVID-19 apribojimai atvykstantiems svečiams. Reikalaujama turėti neigiamus testo rezultatus, be to, smarkiai sumažinamas vietinių skrydžių skaičius, nes miestas nori užkirsti kelią koronavirusui prieš artėjančias Žiemos olimpines žaidynes.


Likus mažiau nei 100 dienų iki vasario mėnesį vyksiančių žaidynių, Kinijos nulinės COVID-19 strategijos laukia iššūkis, kai po daug mėnesių trukusios griežtos pasienio kontrolės į Pekiną atvyks tūkstančiai užsienio sportininkų.

 

Visi sostinės svečiai privalo pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą per pastarąsias 48 valandas, o skrydžiai iš didesnės rizikos zonų Kinijoje bus atšaukti arba bus vykdomi tik po vieną per dieną ir sumažintu pajėgumu.

 

"Pekinas yra sostinė, turinti stiprius regioninius ir tarptautinius ryšius... Virusas neturi būti įvežtas į Pekiną ir neturi plisti Pekine“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė miesto atstovas Xu Hejianas.

 

Be to, pagal naujus apribojimus, daugiau kaip 30 tūkst. žmonių, mieste dirbančių su žemos temperatūros tiekimo grandinės produktais, kas tris dienas atliekami COVID-19 testai.

 

Kinija teigė, kad ankstesni protrūkiai tarp Pekino turgaus darbuotojų ir dokų darbuotojų rytinėje Kinijos dalyje esančiame Čingdao mieste buvo susiję su žemos temperatūros tiekimo grandinės produktais.

 

Susirgimų skaičius Kinijoje išlieka gerokai mažesnis nei daugelyje šalių – trečiadienį šalyje užregistruoti tik aštuoni užsikrėtimo atvejai.

 

Tačiau valdžios institucijos nenori rizikuoti, nes artėjant Žiemos olimpinėms žaidynėms tarptautinis dėmesys sutelktas į Pekiną.

 

Į olimpines žaidynes, kurios vyks vasario 4-20 dienomis, nebus įleidžiami žiūrovai iš kitų Kinijos regionų. Pačios žaidynės bus organizuotos „burbulo“ principu, t. y. sportininkai ir kiti delegacijų nariai, taip pat žurnalistai galės judėti tik tam skirtose zonose.

 

Apie 2 900 žaidynėse dalyvausiančių sportininkų turi būti visiškai paskiepyti, antraip atvykus jiems gresia 21 dienos karantinas. Jie taip pat bus kasdien testuojami.

 

Kinija jau nuo praėjusių metų kovo mėnesio įvedė itin griežtą pasienio kontrolę, todėl buvo išskirtos šeimos, o daug žmonių negalėjo grįžti į darbą iš užsienio.

 

Šiais metais taisyklės šiek tiek sušvelnintos, tačiau į šalį atvykstantiems asmenims vis tiek reikės ištverti kelias savaites trunkantį karantiną viešbutyje, stebėseną ir testavimą.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis