Ketvirtadienio horoskopas: Svarstyklės nepasižymės kantrybe ir atsargumu, Skorpionai šiandien gana aiškiai žinos, ką turi nuveikti, ir to sieks.

Spalio 28-oji – Simajudas, Vėlių paminėklai.

Šią dieną nuo seno lietuviai rengdavo didžiausią turgų. Tai rudens derliaus nuėmimo pabaigtuvės. Lietuviai pagonys tikėjo, kad mirusiųjų vėlės lankosi savo gyventose vietose, o dažniausias jų lankymosi metas – vėlyvas ruduo. Spalio 28-oji – pirma iš tokių vėlių svečiavimosi švenčių. Kitos dvi – Visų šventųjų diena (lapkričio 1-oji) ir Vėlinės (lapkričio 2-oji). Juk kažkada spalio ir lapkričio mėnesius lietuviai netgi vadino „vėliniu“ ar „vėlių“ mėnesiais.

 

Atėjus krikščionybei, Vėlių minėjimo šventė sutapatinta su Šv. Simono ir Šv. Judo varduvėmis, dar kitaip vadinamu Simajudu.

 

Spalio dvidešimt aštuntoji, ketvirtadienis – 301-oji metų diena (ketvirtoji 43-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 64 dienos.

 

Savo vardadienius šiandien švenčia Almana, Almanas, Almė, Almilė, Almis, Daukanta, Daukantas, Daukintė, Gaudrė, Gaudrimas, Gaudrius, Sima, Simanas, Simas, Simona, Simonas, Skirmantas, Simonas, Tadas, Tadė;

 

rytoj: Gelbutas, Gelgauda, Gelgaudas, Narcius, Narcizas, Narcys, Tolvydas, Violeta, Violė, Žeimanta, Žeimantas, Žeimantė, Žemvaldas;

 

poryt: Darata, Edmundas, Skira, Skiras, Skirgaila, Skirgailė, Skiriotas, Skriotė, Skirvyda, Skirvydas.

 

************

 

Dangaus kūnai:

 

Saulė šiandien teka 08.11, leidžiasi 17.54. Dienos ilgumas – 09.43.

 

Šiandien – pirmoji Mėnulio delčios diena.

 

Saulė Skorpiono ženkle.

 

**************

 

Protingos mintys:

 

„Klaidos dovanotinos, jei turi jėgų prisipažinti klydęs“ (F. de Larošfuko).

 

**************

 

Astrologinė prognozė spalio 28-ajai, ketvirtadieniui

 

AVINAS. Aktyvi, kūrybiška diena, slepianti savyje nemažai pavojų. Gali kilti ūpas bet kokiomis priemonėmis siekti savireklamos, populistinio tikslo, rizikingai elgtis. Saugokite nuo pavojų vaikus.

 

JAUTIS. Dėl per didelės nervinės įtampos ar išsiblaškymo šiandien sunkiau bus rasti bendrą kalbą su aplinkiniais. Nors į namus nesineškite svetimų problemų ir nevarginkite artimųjų, nuolat apie jas kalbėdami. Atsargiai su technika ir kelyje.

 

DVYNIAI. Sukaupkite ryžtą, jėgas ir pasinaudokite palankiomis progomis, susijusiomis su darbu, uždarbiu. Tik nepiktnaudžiaukite savo padėtimi, ryšiais – tai gali atsisukti prieš jus.

 

VĖŽYS. Šiokių tokių netikėtumų galite sulaukti, jeigu pastaruoju metu įklimpote rutinoje. Turbūt teks išeiti iš įprastos komforto zonos. Nejauki situacija ir kitų reakcija jums kels stresą. Gali streikuoti namų technika.

 

LIŪTAS. Šiandien venkite skubotų sprendimų, kad nekiltų problemų per kitų žmonių ar jūsų neapdairumą. Tikėtina, kad paslapčia kažkas mėgins daryti įtaką sprendimams, drumsti įprastą tvarką, kelti aikštėn jūsų trūkumus. Nežarstykite nepagrįstų pažadų.

 

MERGELĖ. Ramiai darbuotis trukdys nerimas, nesaugumo jausmas. Nepatikimos gali pasirodyti kai kurios naujos pažintys, jeigu jos susijusios su finansiniais reikalais, tiekimu, paslaugomis.

 

SVARSTYKLĖS. Šiandien nepasižymėsite kantrybe ir atsargumu. Gali kilti ūpas daryti spaudimą, apeiti draudimus, nepaisyti taisyklių bei normų. Dėl to padidės nelaimingų atsitikimų, seksualinės prievartos, nuostolių rizika.

 

SKORPIONAS. Šiandien gana aiškiai žinosite, ką turite nuveikti, ir to sieksite. Tačiau nusimato ir trukdymų. Gali pasirodyti, kad kiekvienas jūsų žingsnis stebimas ir sekamas. Kažkas tik ir taikysis pakišti jums koją. Saugokitės traumų, avarijų.

 

ŠAULYS. Šiuo metu tvirčiau laikykite vadeles, kad nenuklystumėte nuo teisingo kelio ir neprisidarytumėte problemų ateičiai. Jūsų geri ar blogi ketinimai, iniciatyva neliks neįvertinti. Galite gauti žinią iš toli esančio dominančio asmens.

 

OŽIARAGIS. Šiandien jums bus sunku tinkamai elgtis. Nenoras nusileisti, įsigilinti į kito žmogaus būseną arba akivaizdus siekimas suerzinti, pažeminti atneš negatyvių padarinių asmeninių santykių srityje.

 

VANDENIS. Šiandien nuo jūsų elgesio labai priklauso, ką gausite iš aplinkos ir ką prarasite. Gali spręstis ir jūsų autoriteto, ir tolesnės asmeninių santykių eigos klausimai.

 

ŽUVYS. Būsite nusiteikę gana azartiškai, nestokosite kūrybingumo ir noro pasireikšti. Visgi verslo, finansų reikaluose ne viskas vyks taip sklandžiai, kaip norėtųsi. Verčiau nesiimkite, ko neišmanote, nes sulauksite neigiamų padarinių.

 

Geros dienos!

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis