Šeštadienio horoskopas: Avinai kovos su gandais, Vėžiai norės keisti pasaulį

Spalio 16-oji – Pasaulinė maisto diena. Boso diena. Mažosios Lietuvos gyventojų genocido diena. Saldžiausia diena. Tarptautinė archeologijos diena.

Pasaulinę maisto dieną švęsti pasiūlė Maisto produktų ir žemės ūkio organizacija (FAO). Šalys užsibrėžė uždavinį kovoti su badu pasaulyje, plėsti žemės ūkį. Šią dieną rengiamos nemokamo maitinimo, paramos akcijos, visuomenė plačiau informuojama apie skurdžiai gyvenančius žmones, kuriuos būtų galima paremti. Tarptautinės maisto dienos metu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir į sveiką mitybą. Sveikuolių klubai rengia sveiko maisto šventes.


Boso diena švenčiama spalio 16-ąją JAV, Kanadoje ir Lietuvoje. Diena skirta padėkoti savo viršininkams už jų gerumą ir sąžiningumą. Šventė sukurta siekiant sustiprinti ryšį tarp darbdavio ir darbuotojo. Lietuvoje ši šventė nesena – ji švenčiama tik po nepriklausomybės atgavimo 1990 m.


2006 metais spalio 16-oji Seimo nutarimu paskelbta Mažosios Lietuvos genocido diena. 1944–1949 metais pagrindinėje Mažosios Lietuvos dalyje – Karaliaučiaus krašte Maskvos Kremliaus nurodymu buvo įvykdytos per 300 tūkst. civilių gyventojų žvėriškos žudynės, o ir likę 100 tūkst. gyvųjų deportuoti.


Rašytojas Murėjus N. Rothbardas iš Klivlando pasiūlė švęsti Saldžiausią dieną (Sweetest day) trečiąjį spalio šeštadienį. Šią dieną jis kviečia visus dovanoti nedideles saldžias dovanėles draugams, artimiesiems ir kaimynams, parodant jiems, kad jie mylimi ir vertinami.


Spalio šešioliktoji, šeštadienis – 289-oji metų diena (priešpaskutinė 41-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 76 dienos.


Savo vardadienius šiandien švenčia Aurelija, Dovaidas, Dovaidė, Dovaldas, Dovaldė, Galia, Galius, Gedvyga, Grėta, Grėtė, Gryta, Grytė, Gutautas, Jadvyga, Magryta, Margarita, Margyta;

rytoj: Emerencija, Gytė, Ignotas, Kintas, Kintautė, Kintenė, Kintautas, Marijonas;

poryt: Kęsmina, Kęsminas, Kęsminė, Kęstartas, Kęstartė, Laiva, Liaudė, Liubartas, Liubartė, Lukas, Lukošius, Vaiva.


*************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 07.47, leidžiasi 18.22. Dienos ilgumas – 10.35.

Šiandien – ketvirtoji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Svarstyklių ženkle.


**************

Protingos mintys:

„Kančios prasmė yra paruošti mūsų egzistenciją taip, kad joje suspindėtų Dievas“ (A. Maceina).


**************

Astrologinė prognozė spalio 16-ajai, šeštadieniui


AVINAS. Diena bus kupina išsigalvojimų ir gandų, o realiai veiklai stigs energijos. Tikriausiai jus suintriguos išgirsta informacija. Neskubėkite mesti kelio dėl takelio. Stebėkite likimo ženklus, įsiklausykite į savo nuojautas. Saugokitės infekcijų.


JAUTIS. Šiandien jūsų reikės daug kam. Visgi kažkas iš draugų ar pažįstamų gali netikėtai apvilti. Bendraudami verčiau užmirškite tuščias ambicijas, o vaikų problemas spręskite itin geranoriškai.


DVYNIAI. Neskubėkite atsisakyti gauto pasiūlymo, nors galbūt iš karto jame neįžvelgsite kažko naudingo ir konkretaus. Skirkite laiko apmąstymams. Netingėkite imtis ūkio darbų, padėkite vaikams spręsti jų nevaikiškas problemas.


VĖŽYS. Kils noras keisti pasaulį ir aplinkinius. Verta pradėti nuo savęs ir nepersistengti. Pasimokykite, plėskite akiratį, nueikite į turiningą renginį, parodą. Turbūt bus progų pabendrauti su įdomiais žmonėmis. Neprovokuokite konfliktų ideologinėmis temomis.


LIŪTAS. Galite pasijusti pernelyg priklausomi nuo kitų nuomonės. Suvoksite, kad tik būdami lankstūs, galite tikėtis palankios įvykių tėkmės. Visgi tyčia ar netyčia savo kalbomis ar veiksmais galite kažkam pakenkti. Arba patirti nuostolį dėl neįvertinto darbo.


MERGELĖ. Būsite emocionalūs, jausmingi, linkę pavyduliauti, manipuliuoti. Galbūt kažkuo neįtiksite vaikams, antrajai pusei ar partneriui, jeigu jie tikėjosi iš jūsų kažkokios naudos. Visgi šiandien galite nuveikti nemažai gero.


SVARSTYKLĖS. Gali būti, kad nerimauti privers sveikatos reikalai, augintinių problemos. Pasistenkite rūpestingai susitvarkyti tai, ką galite. Tinkama diena ir rimtesnei savianalizei bei savikritikai – pažvelkite ir pamatykite save ne tik išoriniame veidrodyje.


SKORPIONAS. Pasistenkite ką nors gero nuveikti vaikų labui. Nebūkite savanaudiški ir neskaičiuokite svetimų pinigų bei ydų. Net maža dovanėlė, komplimentas galėtų jus sutaikyti su nutolusiu artimu žmogumi ar mylimuoju.


ŠAULYS. Kils noras keisti gyvenimo sąlygas. Galbūt imsitės svarbių pertvarkymų namuose ar asmeniniame ūkyje. O galbūt pagalbos paprašys artimas žmogus ar draugas, kuris remontuoja, kraustosi ar nori užbaigti rudens darbus sodyboje. Neatsisakykite.


OŽIARAGIS. Šiandien aplinkiniams bus nelengva su jumis bendrauti. Regis, pernelyg akcentuosite savo nuomonę, atrodysite kategoriški ir netolerantiški. Jei nenorite sugadinti mikroklimato, venkite politinių temų.


VANDENIS. Tai galėtų būti rami, soti, komfortiška diena. Tikėtinos pastangos pagražinti buitį. Verčiau venkite skubotų sandėrių, nepirkite "katės maiše". Internetu užsisakyta prekė ar paslauga gali nuvilti.


ŽUVYS. Iš esmės diena turėtų būti nebloga. Tik pernelyg nesisavinkite svetimų minčių, idėjų, pažiūrų ir nesipuikuokite jomis lyg savomis,, kad nepasirodytumėte juokingi ar tušti.


Geros dienos!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis