Naujasis teatras pristato ilgai lauktą premjerą ,,Kanarėlės pranašystė"

Naujasis teatras pristato ilgai lauktą premjerą – 4 baigtinių dalių poetinių-dokumentinių spektaklių saga apie Oskarą Milašių „Kanarėlės pranašystė“. Kiekviena jų atskleidžia skirtingus poeto, diplomato, mistiko O. Milašiaus gyvenimo bei kūrybos etapus.


2021 spalio 9 d. 16:00 val. – „Ma Lituanie“ 3 dalis PREMJERA, 18:00 val. – „Kanarėlės malda“ 2 dalis PREMJERA.


2 dalis „Kanarėlės malda“ – atskleidžiama dvasinė poeto kelionė.


Kaip jis atrado Dievą, išauklėtas ateistine dvasia?.. Koks įvykis nulėmė didžiojo poeto troškimą atrakinti paslaptis ir išgirsti kanarėlių vėlių šnabždesį?.. Tuo metu vyksta pirmasis pasaulinis karas, Oskaras toliau kuria eiles, parašo tris misterijas. „Tai tikrai nepaprastas grožis, - manau, kad galėsiu numirti ramus. Rašau dieną ir naktį, iki penktos ar šeštos valandos ryto, o vidurdienį vėl sėdu prie rašomojo stalo. Nebevalgau ir nebemiegu. P. S. Jūs žinote, reikia dirbti.“ Visa tai ir dar daugiau Jūs, brangūs žiūrovai, atėję pamatysite.


3 dalis „Ma Lituanie“– Oskaro Milašiaus indėlis kovojant už Lietuvos nepriklausomybę.


“Tos žemės vardas – Lietuva – užvaldė mano protą ir jausmus. / Aš trokštu jums atskleisti ją. / Ateikit! Dvasioje nuvesiu jus į svečią kraštą, ūkanotą, glūdų, šnarantį…“ Šie prancūziškai rašiusio lietuvių poeto Oskaro Milašiaus žodžiai lyg magiškas užkalbėjimas pakeri, užvaldo vaizduotę ir įsimena ilgam. Milašius, nors ir išauklėtas lenkiška dvasia, lemtingu Lietuvos tautai metu save laikė lietuviu ir tokiu save viešai ir visur vadino. Jis sakė: ,,Aš, prancūzų poetas, klaidingai ar teisingai laikomas avangardistų sambūrių pagarboje, <…> tikėjausi atliksiąs naudingesnį darbą, pasilikdamas po kukliu lietuviškuoju kryžiumi”. Šioje dalyje atskleidžiami Oskaro Milašiaus darbai nuveikti Lietuvos labui.


Spektaklyje skamba ne tik O. Milašiaus poezija prancūzų ir lietuvių kalbomis, galantiškos aukštuomenės frazės, bet esama ir rupaus kaimietiško sąmojo, komedijos, net farso elementų. „Kanarėlės pranašystė“ – iššūkis ne tik dėl savo tematikos, O. Milašiaus asmenybės gilumo ir įvairiapusiškumo, bet ir dėl režisūrinio sumanymo: aktoriai tiesiog scenoje persikūnija iš vieno personažo į kitą. Spektaklyje kanarėlę reprezentuoja vargonėliais grojantis kompozitorius Tomas Juzeliūnas. Per žiūrovų rankas keliauja kanarėlės narvelis.


Scenarijaus autorė ir režisierė: Šviesa Šulc


Režisieriaus asistentė: Kristina Grūšelionytė


Scenografijos ir kostiumų dailininkė: Jurgita Jankutė


Kompozitoriai: Toma Čepaitė, Tomas Juzeliūnas


Projekcijų dailininkas: Darius Pečiūra


Vaidina: Kristina Grūšelionytė, Marius Černiauskas, Oleg Dlugovskij, Šviesa Šulc, Tomas Juzeliūnas


Vienos dalies trukmė: 1 val. 10min.


VIETA: Naujasis teatras, A. Jakšto g. 9 PIETINIS ĮĖJIMAS, Kamerinė salė, Vilnius.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis