Lava aplenkė „stebuklingą namą“ La Palmoje

Ugnikalnio išsiveržimas mažoje Kanarų La Palmos saloje sunaikino šimtus namų, tačiau vieno stebuklingai pasigailėta.

Kaip matyti nuotraukose ir vaizdo įrašuose, lava tekėjo aplink pastatą El Paraiso (Rojus) kaime. Kanarų stiliaus namas priklauso pensininkų porai iš Danijos, pranešė Ispanijos laikraštis „El Mundo“. Abu yra daugiau nei 80 metų ir saloje nesilankė nuo tada, kai pratrūko koronaviruso pandemija.


„Mums palengvėjo, kad jis vis dar stovi. Kada nors vėl galėsime džiaugtis namais. Arba paliksime juos trims savo vaikams“, – ašarodama sakė pora.


Laikraštis citavo olandų verslininkę, su vyru pastačiusią namą prieš daugelį metų. „Visi verkėme kaip išprotėję, kai pasakiau, kad mūsų mylimas namas nenukentėjo“, – pridūrė ji.


Moteris taip pat dėkojo Alfonso Escalero, kurio prodiuserinė kompanija socialiniuose tinkluose pasidalino pirmosiomis namo, praminto La Palmos „stebuklingu namu“, nuotraukomis, ypač turint galvoje, kad lava palaidojo kitus netoliese esančius pastatus ir vietos mokyklą.


Ugnikalnis Kumbre Vjechos gamtos parke nuo sekmadienio išmeta pelenus, uolienų fragmentus ir maždaug iki 1000 laipsnių Celsijaus įkaitusią lavą. Sunaikintos bananų plantacijos, keliai ir elektros perdavimo linijos, bet sužeistųjų kol kas nėra.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis