Kinija uždraudė televizijos talentų šou laidas

Kinija, pradėjusi plataus masto kovą su „amoralia“ ir jaunimą klaidinančia popkultūra, ketvirtadienį uždraudė talentų realybės šou laidas ir įpareigojo transliuotojus propaguoti vyriškesnius vyrų įvaizdžius.

Talentų šou, kurių griežtose parengimo stovyklose veržiasi dalyvauti šimtai ambicingų jaunų atlikėjų, vėliau atsiduriančių publikos dėmesio centre, Kinijoje tapo labai populiarūs, bet kartu ir įžiebia kritiką, esą ten rodomas netinkamas pavyzdys jų gerbėjams.


„Transliuotojai ir televizijos turinio kūrėjai neturi rodyti stabų kūrimo laidų, visokių varjetė ir realybės šou“, – pareiškė Kinijos transliuotojų reguliavimo institucija, Nacionalinė radijo ir televizijos administracija, paskelbdama daugybę naujų taisyklių.


Administracija nurodė transliuotojams priešintis „nenormaliai estetikai“, pvz., tokiai kaip „sumoteriškėję“ vyrai, „vulgarūs influenceriai“, išpūstas žvaigždžių darbo užmokestis ir atlikėjai su „žlugusia morale“.


Susiduriančios su mažėjančiu gimstamumu Kinijos valdžia stengiasi įskiepyti šalies jaunimui tradicines vyriškas vertybes, skatindama intensyvius užsiėmimus sporto salėje ir kritikuodama pramogų pasaulio atstovus vyrus, kurie neva mėgdžioja moterišką Korėjos popžvaigždžių išvaizdą.


Vietoj to transliuotojai raginami „stipriai propaguoti išskirtinę tradicinę kinų kultūrą... ir pažangią socialistinę kultūrą“.


Praėjusią savaitę dėl „nesveikų vertybių propagavimo“ buvo sustabdyta populiaraus kinų tinklaraštininko Feng Xiaoyi paskyra „Douyin“ – Kinijos „TikTok“ versijos – tinkle, kadangi keli vartotojai pasiskundė dėl jo „bobiškų“ vaizdo įrašų.


Vaizdo transliacijų svetainė „iQiyi“ praėjusią savaitę pranešė, kad atšaukia visas dabar kuriamas būsimas talentų šou laidas.


Valdžios institucijos ėmėsi plataus masto griežtų priemonių prieš pramogų verslo atstovų finansines gudrybes ir „amoralų“ elgesį, kai pastaraisiais mėnesiais įvyko keletas su jais susijusių skandalų.


Kinijos aktorė Zheng Shuang praėjusią savaitę dėl mokesčių vengimo buvo nubausta 46 mln. JAV dolerių dydžio bauda, o Kinijos ir Kanados popmuzikos žvaigždė ir buvęs talentų šou dalyvis Krisas Wu buvo sulaikytas dėl įtarimų išprievartavimu.


Kartu reguliavimo institucijos pažadėjo sutramdyti „chaotišką“ kinų gerbėjų elgesį, pvz., tai, kas, jų manymu, yra neprotingas įžymybių garbinimas.


Pekino televizijos reguliuotojai gegužės mėnesį staiga nutraukė labai populiarų talentų šou „Jaunimas su tavimi 3“, kai gerbėjai, norėdami balsuoti už savo mėgstamiausius dalyvius, ėmė pirkti ir mesti lauk didžiulius kiekius jogurto.


Tokios laidos dažnai skatina gerbėjus pirkti remiamus produktus, kad galėtų balsuoti, tačiau naujos taisyklės draudžia tokią praktiką.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis