Olimpiados atidarymo ceremonijos kompozitorius pasitraukė dėl patyčių prieš 30 metų

Japonų kompozitorius, dirbęs Tokijo olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje, pirmadienį atsistatydino dėl to, kad vaikystėje tyčiojosi iš bendraklasių, netgi neįgalių.

Keigo Oyamada, dar žinomas kaip Cornelius, pareiškė, kad traukiasi iš kūrybinės komandos, kuri atsakinga už penktadienį vyksiančią ceremoniją.


52 metų vyras tokį sprendimą priėmė po to, kai internete pasirodė pranešimai apie dešimtąjį dešimtmetį vykusias patyčias.


K. Oyamada pasitraukė praėjus savaitei po pirmojo savo atsiprašymo.


Olimpiados organizatoriai iš pradžių teigė, kad jis gali pasilikti, nes parodė, jog gailisi, tačiau vėliau pakeitė nuomonę.


„Manome, kad šis sprendimas buvo neteisingas, ir nusprendėme priimti jo atsistatydinimą, – pirmadienį pranešė organizatoriai. – Mes nuoširdžiai atsiprašome.“


K. Oyamados atsistatydinimas yra naujausias smūgis organizaciniam komitetui.


Buvęs jo pirmininkas Yoshiro Moris atsistatydino dėl anksčiau šiais metais išsakytų seksistinių pastabų, o ceremonijų direktorius Hiroshis Sasakis pasitraukė po to, kai pasiūlė vietos aktorei apsirengti kiaule.


Dauguma japonų priešinasi žaidynėms, kurios rengiamos koronaviruso pandemijos metu, be to, pirmadienį buvo pranešta, kad didžiausia Olimpinių žaidynių rėmėja bendrovė „Toyota“, stambi japonų automobilių gamintoja, atšaukia su žaidynėmis susijusias reklamas, nes bijo susigadinti įvaizdį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis