Įvyko 2021 m. Lietuvos sportinių šokių čempionatas

Praėjusį savaitgalį Šiaulių arena buvo kupina judesio, muzikos ir sportinio azarto. Čia vyko 2021 m. Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatas, kurį surengė Lietuvos sportinių šokių federacija. Kaip įprasta, šokėjai varžėsi ne tik dėl Lietuvos čempionato medalių, bet ir dėl teisės atstovauti mūsų šaliai pasaulio ir Europos čempionatuose. 

Iš viso per dvi savaitgalio dienas Lietuvos čempionato grupėse išdalinta 12 medalių komplektų. Čempionate dalyvavę sportininkai buvo skirstomi pagal amžiaus grupes, o taip pat atskirai varžytasi standartinių ir Lotynų Amerikos šokių programose.


Suaugusiųjų standartinių šokių programoje staigmenų nebuvo. Aštuntą kartą Lietuvos čempionais tapo Evaldas ir Ieva Sodeikos (Kauno „Kaspinas“). Čempionai visą varžybų programą sušoko be įtampos, demonstruodami patį aukščiausią meistriškumo lygį ir priversdami susirinkusią publiką – daugiausiai sportinių šokių gerbėjus ir specialistus - arba ūžti griausmingomis ovacijomis, arba visiškoje tyloje užgniaužti kvapą. Kad E. ir I. Sodeikos visiškai kontroliavo savo šokį ir valdė auditoriją įvertino čempionato teisėjai – jie duetui finale skyrė 194,25 balo iš 200 galimų.


Kaip ir praėjusiais metais, Lietuvos čempionato standartinių šokių programos sidabro ir bronzos medalius iškovojo Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno „Kaspinas“) bei Edgaras Baltaragis ir Indrė Baltaragė (Kauno „Rolo“ – „Sūkurys“). Šie duetai atitinkamai iš teisėjo gavo 178,64 ir 171,20 balo.


Suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių programoje šalies čempionų titulą apgynė Matas Lukašovas ir Rugilė Monginaitė (Kauno „Santaka“). Čempionai buvo pirmi, šokdami visus penkis programos šokius. Po varžybų M. Lukašovas ir R. Monginaitė teigė, kad ginti titulą buvo psichologiškai sunkiau, nei jį iškovoti pirmą kartą: „Tačiau mums pavyko! Mes labai daug treniravomės ir esame patenkinti savo pasirodymu, tuo labiau, kad varžovai taip pat demonstravo puikią formą.“ Vertintojai čempionams už pasirodymą skyrė 167,98 balo.


Lotynų Amerikos šokių programos sidabro medaliais taip pat antrus metus iš eilės dabinosi Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė (Gargždų „Rolina“), surinkę 165,95 balo. Trečioji vieta atiteko po dvejų metų pertraukos Lietuvos čempionate dalyvavusiems Dominykui Daukšui ir Svetlanai Azarovai (Vilniaus „Ratuto“) su 164,65 balo.


Jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių programoje triumfavo Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija ir klubas „Sūkurys“), tuo tarpu jaunimo Lotynų Amerikos šokių programos čempionais tapę Kajus Domarkas ir Brigita Chmelevskytė (Vilniaus „DaVi“) per apdovanojimo ceremoniją neslėpė emocijų ir nubraukė džiaugsmo ašarą.


Jaunių II amžiaus grupėje absoliučiai geriausiais abiejose – tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių – programose tapo Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos „Žingsnis“ – Vilniaus „Ratuto“). Tik šiame sezone debiutuojantis penkiolikmečių sportininkų duetas įrodė savo potencialą – visi dešimt jų šoktų šokių įvertinti pirmosiomis vietomis.


Jaunių I amžiaus grupėje taip pat abiejose programose vertintojams abejonių nesukėlė Luko Jasinevičiaus ir Meidos Kybartaitės (Vilniaus „Šokio technikos akademija“) šokis. Tryliktuosius gimtadienius švęsiančių šokėjų pora laimėjo abi programos ir visi šokiai buvo įvertinti tik pirmosiomis vietomis.


Senjorų I standartinių šokių grupėje Lietuvos čempionais antrą kartą iš eilės tapo Mirko Marota ir Ana Drukarova (Kauno Editos Daniūtės šokių studija). Senjorų II standartinių šokių grupėje čempionų titulą apgynė Nerijus Ramanauskas ir Sandra Bielinienė (Kauno „Rolo“), o senjorų III grupėje praėjusių metų vicečempionai šiemet buvo pirmi – auksas atiteko Jurijui ir Liudmilai Taurinskams (Vilniaus „Ratuto“). Senjorų Lotynų Amerikos šokių programos auksas ketvirtą kartą atiteko Mindaugui Baškiui ir Mikai Šimkūnaitei (Vilniaus „Ratuto“).


Artimiausiuose Lietuvos šokėjų planuose – rudenį įvyksiantys pasaulio ir Europos čempionatai. Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis