Maldyvai aukcione siūlo 16 negyvenamų salų

Maldyvų vyriausybė aukcione siūlo 16 iš daugiau kaip 1 000 daugiausiai negyvenamų savo salų. Salą „įsigijęs“ interesantas tada galės ją 50 metų nuomotis, pranešė Turizmo ministerija. Taip pat numatyta sąlyga, kad nuomininkai savo saloje turės pastatyti viešbutį su mažiausiai 100 lovų. Surengdama aukcioną šalis nori pagelbėti pandemijos nustekentam savo turizmo sektoriui, sakė atstovas.

1,2 hektaro dydžio salą galimą įsigyti nuo 210 000 dolerių (apie 173 000 eurų). 10,4 hektaro dydžio salos kaina - nuo 1,5 mln. dolerių (apie 1,2 mln. eurų). Vystydami savo projektus, nuomininkai jautrioje ekosistemoje turės paisyti aplinkosaugos reikalavimų – pavyzdžiui, daugiausiai naudoti atsinaujinančius energijos šaltinis, taip pat išsaugoti pusę augalijos.


Pasiūlymus galima teikti iki birželio 10 dienos. Tačiau laimėtoju bus skelbiamas nebūtinai didžiausią sumą pasiūlęs interesantas. Aukcionas vyks pagal taškų sistemą. 60 taškų bus skiriama už didžiausią pasiūlymą, 20 pridedama, jei mažiausiai 70 proc. darbuotojų bus vietiniai, o 5 proc. jų – moterys. Dar 10 taškų teks už investicijas į vyriausybės turizmo fondą.


Ministerija, jos pačios duomenimis, tikisi 3 700 papildomų lovų ir su tuo susijusių 370 mln. dolerių (304 mln. eurų) investicijų per ateinančius trejus metus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis