Parodoje „7 moterys – 7 tiesos“ – atsakymai apie biblinį moters paveikslą

Dominikonų vienuolyne atidaryta paroda „7 moterys – 7 tiesos“, kur pristatoma lietuvių menininkių kūryba Biblijos tema.

Net 7 moterys trims mėnesiams užsidarė dirbtuvėse ir ieškojo itin asmeniškų atsakymų apie tai, koks biblinis moters paveikslas gali būti aktualus šiandien. Dirbtuvėse kūrė menininkės Eglė Ridikaitė, Patricija Jurkšaitytė, Jurgita Juodytė, Kristina Norvilaitė-Geniušienė, Eglė Pilkauskaitė iri Aistė Gabrielė Černiūtė. O jas visas subūrė menotyrininkė Algė Gudaitytė, kuri ir išvystė išskirtinai moterims skirtą dirbtuvių temą.Parodos atidarymas
Parodos atidarymas
D. Labučio (ELTA) nuotr.Tema skirta tiek moterims kūrėjoms, tiek septynioms Biblijos moterims bei jų istorijoms. Pasinėrusios į kūrybą lietuvių menininkės ieškojo, kokios moterys vaizduojamos religiniuose tekstuose, kaip jų istorijos atliepia vyrų pasaulį, karą ir kitus aktualius klausimus. Dirbtuvių metu vyko tik menininkėms skirti skaitymai, paskaitos bei diskusijos.


Parodos atidarymo metu gausiai susirinkusiems meno kūrėjams ir gerbėjams koncertavo pianistas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, tarptautinių konkursų laureatas Petras Geniušas.P. Geniušas
P. Geniušas
D. Labučio (ELTA) nuotr.Beje, Jokūbo kūrybinės dirbtuvės kviečia profesionalius lietuvių menininkus į dominikonų Vilniaus šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo vienuolyną pakviečia jau antrus metus. 2019 m. įvykusios pirmosios kūrybinės dirbtuvės „Drama žmogaus širdyje: aistra, netektis, cinizmas“ buvo ne tik erdvė keletui menininkų, bet ir asmeninis vienuolio tiriamasis darbas apie Biblijos aktualumą kūrybiniame gyvenime.

 

Vilniaus Dominikonų vienuolyne vykstančios menininkų dirbtuvės nuosekliai tęsią seną Dominikonų ordino tradiciją, siekiančią išlaikyti esančius ir nutiesti naujus tiltus tarp šiuolaikinio meno, profesionalaus pasaulietinio meno ir Bažnyčios pasaulių, grįstą dialogu ir gebėjimų suprasti kitą bei kitokį.

Daugiau informacijos ir registracija į būsimas ekskursijas skelbiama: https://www.facebook.com/dominikonai.vilnius

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis