Į sceną planuojanti grįžti E. Jurgaitytė turi ir kitą pomėgį: tai leidžia dalintis jausmais su kitais

Gyvenimo džiaugsmą kuria gebėjimas dalintis jausmais su artimaisiais, o geriausia šio tarpusavio ryšio išraiška – fotografija. Tai – 2008-ųjų Kipre vykusios vaikų „Eurovizijos“ trečiosios vietos laimėtojos Eglės Jurgaitytės laimės formulė.

Po ilgos pertraukos į muzikinę sceną vėl planuojanti grįžti atlikėja šiuo metu gyvena ypač aktyviai, bet visuomet randa laiko išmaniuoju telefonu fiksuoti keliones, renginius, laisvalaikį su augintine Lėja ir mylimaisiais. Tik tūkstančius kadrų galerijoje sukaupusi E. Jurgaitytė prisipažįsta retai nuotraukomis pildanti socialinius tinklus: „Fotografijose, kurios visgi pasirodo, esu iš tiesų savimi, nes jausmų suvaidinti nemoku“.


Tačiau išimtį atlikėja nusprendė padaryti „Huawei“ tarptautiniam mobiliosios fotografijos konkursui „Next Image“, kurio auditorijai parodys 10 išskirtinių savo vienos dienos kadrų, atrinktų vieninteliu kriterijumi – sėkme įamžinti emocijas.


Fotografija neleidžia užsimiršti


Nuotraukos E. Jurgaitytei yra jausmų išraiška, todėl ji visada stengiasi sustabdyti akimirką, kurioje užfiksuotos pačios įvairiausios emocijos. Atlikėja atvira: kadruose galima justi džiaugsmą, laimę, tačiau fiksuoti tik teigiamus potyrius pašnekovė nelinkusi. Jos teigimu, gyvenimas žavingas savo nenuspėjamumu, o kiekviena nuotrauka pasakoja atskirą istoriją, kuri, laikui bėgant, pasimiršta.Reklamos užsakovo nuotr.„Todėl, pažiūrėjus į fotografiją, emocijas vėl galima patirti. Nuotraukos grąžina akimirkas, aplink esančius žmones, laiką su mano mylima augintine Lėja, artimaisiais. Gyvenimo laimė ir yra gebėjimas dalintis prisiminimais bei jausmais. Nuotraukos yra labai geras to pavyzdys: įamžini ne tik save, bet ir tai, kas tave supa. Esu tikra romantikė, galiu nesustodama stebėti aplinką – tiesiog atsisėsti ir žiūrėti į vaizdus, jei jie mane paliečia. Todėl įamžinti nuotraukoje, prisiminimai lieka labai ilgai“, – apie savo požiūrį į fotografiją kalba E. Jurgaitytė.Reklamos užsakovo nuotr.Brangiausia – draugystės akimirka


Užsiminusi, jog žaidimai su Berno zenenhundo veislės Lėja atlikėjai ypač patinka, E. Jurgaitytė pasakoja – kadras su augintine ir yra brangiausias iš visų, pateiktų konkursui.


„Ji yra geriausia mano draugė namuose, labai mėgstu kartu leisti laiką, pasivaikščioti, žaisti. Lėja – labai žaismingas, vietoje nenustygstantis šuo, kuris tiesiog negali ramiai išsėdėti. Drauge lakstyti ir dūkti yra geriausia dienos dalis, todėl labiausiai vykęs kadras – užfiksuota mūsų draugystės akimirka“, – dalijasi pašnekovė.Reklamos užsakovo nuotr.Ne tik Lėją, bet ir visas kitas nuotraukas konkursui E. Jurgaitytė fiksavo „Huawei P40 Pro“ išmaniuoju telefonu, tuo pačiu pirmąkart išbandžiusi šio įrenginio galimybes.


„Likau labai nustebinta. Telefonas ypač natūraliai ir kokybiškai perteikia matomą vaizdą ir jei anksčiau nuotraukas tekdavo koreguoti, paryškinti spalvas ar atskiras detales, su šiuo įrenginiu to daryti nebereikia. Fotografijos – gyvos, ryškios, spalvingos ir atsiskleidžiančios realiu grožiu, nors dažniausiai kiti bandyti išmanieji negeba perteikti akies matomo spalvingumo bei gyvybės. Papildomos korekcijos su šiuo įrenginiu nereikalingos, o naktinis režimas parodė, kad ir tamsoje galima užfiksuoti itin įdomias nuotraukas. Tai matyti mano kadre su torto fontanais“, – sako atlikėja.


Visi kadrai – tik nuoširdūs


Šiuolaikinių išmaniųjų telefonų kamerų funkcionalumas ir galimybė kiekvienam pasijusti profesionalu yra modernios fotografijos unikalumai. Tuo įsitikinusi E. Jurgaitytė priduria: dabar nebūtina samdyti fotografo šventėms ar brangių akimirkų įamžinimui – užtenka savo įgūdžių ir rezultatas pavyksta visiškai kitoks.Reklamos užsakovo nuotr.„Kai nuotraukas pažįstamoje aplinkoje fiksuoja artimas žmogus, jos daug emocionalesnės, gyvesnės, tikresnės ir nuoširdesnės. Gali jaustis savimi, atsipalaiduoti, mėgautis akimirkomis. Tai komfortas tiek artimiesiems, tiek augintiems, kurie nesijaudina, drąsiai žaidžia, priešingai nei svetimoje aplinkoje su nepažįstamaisiais. Taip gimsta didžiausia dalis ir mano pačios nuotraukų – nuoširdžių, tikrų, nesuvaidintų. Jose esu savimi, nes jausmų suvaidinti nemoku“, – prisipažįsta E. Jurgaitytė.


Todėl ne meluoti, o parodyti tikruosius jausmus bei pasakoti nuoširdžias istorijas ragina ir technologijų gamintojo „Huawei“ jau ne vienerius metus organizuojamas tarptautinis mobiliosios fotografijos konkursas „Next Image“.


„Šiemet „Huawei“ išmaniųjų telefonų objektyvus kviečiame kreipti į tai, kas tikra – mūsų emocijas. Fiksuoti pačius įvairiausius jausmus: nesidrovėti ašarų ir dalintis šypsenomis. Būtent emocijomis paremtas gyvenimas, o kiekviena jo istorija yra unikali, stebinanti, jaudinanti. Todėl atskleisti savo patyrimus yra išties verta, kadangi šiemet konkurse laukia naujovė – lietuviai gali varžytis tik dėl jiems įsteigto atskiro prizo – išmaniojo telefono „Huawei P40 Pro“. Tai TIPA ir „DxOMark“ ekspertų geriausiai fotografuojančiu telefonu pasaulyje pripažintas įrenginys, kuris ne tik puikiai fiksuoja jausmus, bet ir sukelia geriausių emocijų antplūdį“, – pastebi „Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse Justė Karpavičiūtė.Reklamos užsakovo nuotr.Todėl drąsinti lietuvius varžytis dėl jo tikrai nebūtina. Be to, lietuviai gali pretenduoti ir į tarptautinio konkurso laureatus, o bendrą „Next Image“ prizinį fondą sudaro net 40 tūkst. eurų. J. Karpavičiūtė apžvelgia ir dabartinius rezultatus: konkursui šiuo metu pateikta daugiau nei 400 lietuvių padarytų kadrų. Aktyviausiai nuotraukas dalyviai siunčia rubrikai „Sveikas, Gyvenime!“ (Hello, Life!) – iš viso jau sulaukta daugiau 160 paraiškų. Antroje vietoje rikiuojasi rubrika „Artimi toliai“ (Near Far) su beveik 120 paraiškų, trečioje – rubrika „Labos nakties“ (Good Night) su daugiau nei 80 atsiųstų nuotraukų.


Todėl pašnekovė ragina suskubti – „Huawei“ telefonais įamžintas nuotraukas galima siųsti iki liepos 31 d., atrinkti finalininkai bus paskelbti rugpjūčio 15-ąją, o rugsėjo viduryje sužinosime konkurso nugalėtojus.


Daugiau informacijos apie konkursą: https://gallery.consumer.huawei.com/2020/index.html

Užsakymo nr.: PT_64239

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis