Sekmadienio horoskopas: Liūtams nestigs rūpesčių, Žuvims truks savikontrolės

Paskutinis sekmadienis prieš Velykas – Verbų sekmadienis. Europos šalyse ši diena vadinama Palmių sekmadieniu. Tai Kristaus garbingo įžengimo į Jeruzalę prieš kančią prisiminimas. Evangelijoje rašoma, kad iš didžios pagarbos Mesijui žydų minios klojo jam po kojomis palmių šakas iš šaukė: „Garbė tam, kuris ateina Viešpaties vardu!“

Katalikų bažnyčios liturgijoje palmių šventinimas įvestas V amžiuje. Visoje Europoje tikima, kad šią dieną pašventintų anksčiausiai pavasarį sprogstančių augalų šakelės žadina jomis paliestos žemės ir gyvulių vaisingumą, padeda žmogui išlaikyti sveikatą, gausina derlių, neleidžia į namus trenkti perkūnui, saugo pasėlius nuo ledų ir graužikų.


Tokio tikėjimo kupini ir lietuvių liaudies papročiai. Lietuvoje Verbų sekmadienį bažnyčioje visi būtinai turėjo laikyti po kadagio šakelę ar kitokią „verbelę“: „Jei verbos neturėsi, velnias įkiš palaikyti savo uodegą“. „Verba plaka, ne aš plaku!“ – turbūt visų žinomas džiaugsmingas šūksnis, kai namiškiai, grįžę iš bažnyčios, kadagio šakele plakdavo namie likusius, linkėdami sveikatos ir tikėdami, kad verbos prisilietimas suteiks gyvybinių galių. Tradicija yra virtę ir verbų turgūs šventoriuose, bažnyčių prieigose.


Balandžio penktoji, sekmadienis – 96-oji metų diena (penktoji 14-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 270 dienų.


Savo vardadienius šiandien švenčia Balandė, Balandis, Ira, Irenius, Rimantė, Rimvydas, Vincentas, Žygintė;


************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.42, leidžiasi 20.02. Dienos ilgumas – 13.20.

Šiandien – penktoji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Avino ženkle.


*************

Astrologinė prognozė balandžio 5-ajai, sekmadieniui


AVINAS. Būsite energingi, darbingai nusiteikę. Daug laiko skirsite ūkio, buities darbams. Aplinkiniai tikriausiai nepritars kai kuriems jūsų poreikiams, norams, todėl visaip stengsitės juos įtikinti.


JAUTIS. Įdomi, aistringa diena. Galite tikėtis naudos per meną, pramogas virtualioje erdvėje. Galite kiek per daug reikalauti iš savo meilės partnerio. Labiau saugokite vaikus.


DVYNIAI. Gali užplaukti keistos nuotaikos. Graušitės dėl kažkam padarytos skriaudos arba to, ką teko patirti jums. Nesistenkite perauklėti šeimos narių arba darykite tai labai taktiškai.


VĖŽYS. Noriai bendrausite telefonu, internetu su kaimynais, draugais, giminėmis. Galite sužinoti intriguojamą naujieną. Labai lengva bus susipykti su antrąja puse ir oponuojančiais pašnekovais. Nepraraskite savitvardos. Saugokitės traumų.


LIŪTAS. Diena bus kupina rūpesčių. Teks pasirūpinti žemiškais, materialiais dalykais, peržiūrėti savo pajamų ir išlaidų balansą. Saugokite namų ramybę ir turtą. Būkite labai atidūs kelyje ir visur, kur gali tykoti nelaimės, traumos, infekcijos.


MERGELĖ. Šiandien jūsų nuotaikos nuolat kaitaliosis, planai – irgi. Visgi būsite kūrybingi, seksualūs, todėl nusimato platus veiklos laukas internetinėje erdvėje. Viskas bus gerai visose srityse, jeigu nenusižengsite etikai, teisingumui.


SVARSTYKLĖS. Galite išgirsti, kad kažkas rezgama jums už nugaros. Net artimiausi žmonės gali apstulbinti savo keistais poelgiais, neįprastomis kalbomis. Galite jaustis nesuprasti arba vedžiojami už nosies.


SKORPIONAS. Diena bus kupina virtualių kontaktų, bet ne visi jie džiugins. Išties nedėkite per daug vilčių į romantiškas pažintis. Niekas nepadės, jeigu jūsų siekiai neturi realaus pagrindo.


ŠAULYS. Regis, jums labai rūpės politiniai, globaliniai įvykiai, publikacijos, straipsniai, nekilnojamojo turto rinka. Būsite labai užsiėmę, įsitraukę, kad ir ką šiandien veiktumėte.


OŽIARAGIS. Jūsų arba vaikų mokslai, protinė veikla reikalaus ypatingo susikaupimo ir savidisciplinos. Iš svarbaus jums žmogaus, esančio užsienyje, galite gauti nerimą keliančią žinią.


VANDENIS. Regis, rūpės aiškintis meilės, partnerystės santykius, tačiau tam trukdys įtampa. Neskubėkite išlaidauti, pirkti nereikalingų daiktų, perteklinio maisto. Vaikų ir mylimųjų poreikius protingai ribokite. Neignoruokite sveikatos sutrikimų.


ŽUVYS. Jausite emocinę įtampą, trūks savikontrolės. Galite gauti nekokią žinią arba ką nors įžeisti savo užuominomis. Regis, labai kritiškai vertinsite kitų žmonių argumentus, elgesį.

Geros dienos!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis