Vilnius neatsisako šventinių renginių atvirose erdvėse – švęs saugiai ir įsiklausius į rekomendacijas

Vilnius atvirų renginių neatšaukia, tačiau, kaip pranešama, prieš renginius ir jų metu bus kaip niekad daug dėmesio skiriama informacijai apie sveikatą, savisaugą, higienos svarbą. Uždrausti renginius, sostinės savivaldybės administracijos nuomone, – tokios drastiškos saugumo priemonės būtų perteklinės. Šalutinės tokių drastiškų veiksmų pasekmės pakenktų daug didesnei daliai miestiečių.

Sostinėje netrukus vyks jau 416-oji Kaziuko mugė, o kitą savaitę Vilnius kvies švęsti Atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės 30–metį. Virusai kiek pakoregavo šventines renginių programas, tačiau gyvenimo Vilniuje nesustabdė, pažymima Vilniaus savivaldybės pranešime.


Vilnius pasirinko tą patį kelią, kurį pasirinko daugelis Europos miestų – kovoti su virusu nenumarinant miesto gyvenimo ir jo privalumų, riboti dalį renginių uždarose erdvėse ir skatinti žmonės imtis prevencinių higienos priemonių. Pavyzdžiui, Romoje, nors ir užfiksuoti keli atvejai, o šalies šiaurėje virusas išplitęs labai stipriai, viešasis gyvenimas nestabdomas. Tikslas – užkardyti viruso plitimą, tačiau ne paralyžiuoti miestus, kas sukeltų gerokai daugiau problemų. Šiuo keliu eina daugybė kitų Europos miestų.ELTA / M. Morkevičiaus nuotr.„Vadovaujamės Vyriausybės rekomendacijomis dėl uždarų renginių ribojimo, tačiau neturime pagrindo manyti, kad visuotinis miesto gyvenimo paralyžiavimas būtų pats efektyviausias kelias stabdyti viruso plitimą. Sekame tarptautinę situaciją ir kitų, gerokai labiau viruso apimtų šalių pavyzdžius, matome jų panašų elgesį. Kviečiame visus vilniečius, prieš apsisprendžiant dėl apsilankymo Kaziuko mugėje ar kituose didesniuose renginiuose, įvertinti savo sveikatą, imunitetą – jei sergate lėtinėmis ligomis, imunitetas nusilpęs, saugiausias sprendimas būtų vengti viešų renginių“, – savivaldybės pranešime cituojamas Administracijos direktorius Povilas Poderskis.


Pasak sostinės savivaldybės Administracijos vadovo, miestas turi labai konkretų planą ir yra visiškai pasirengęs. Veiksmai būtų koordinuojami ir koreguojami atsižvelgus į Valstybės ekstremalios situacijos operacijų centro (VESOC) naujausias rekomendacijas.


Jei Lietuvoje ir liks tik vienas nustatytas koronaviruso atvejis, sostinė ir toliau taikys prevencines priemones, rekomenduos neorganizuoti didelio masto renginių uždarose patalpose, kaip rekomenduoja VESOC. Jei bent vienas koronaviruso atvejis bus nustatytas Vilniuje, žmogus bus izoliuotas, bus karantinuoti ir susirgusiojo artimieji, miestas elgsis rūpestingai, susisieks su jais ir nuolat domėsis, ar netrūksta maisto, higienos prekių ir pan., pabrėžiama savivaldybės pranešime.ELTA / D. Labučio nuotr.Jei Vilniuje būtų nustatytas koronaviruso atvejis, būtų atsisakyta organizuoti renginius uždarose patalpose, o šventėse atvirose erdvėse rekomenduojama nesilankyti tiems žmonėms, kurių imunitetas nusilpęs, kurie serga lėtinėmis ligomis. Jei nutiktų blogiausia – daugėtų susirgusių, tuomet būtų atsižvelgta į VESOC rekomendacijas ir imtasi veiksmų dėl renginių atvirose erdvėse.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis