Knygų mugės intriga – asmeniniai pokalbiai su dvasininkais

Laiko neturėjimas yra tapęs kone sėkmės sinonimu, tačiau katalikiškos žiniasklaidos svetainėje Knygų mugės dienomis kiekvienam nedalomo dėmesio skirs kunigai, vienuolės, vienuoliai. „Turiu tau laiko“ - taip vadinsis akcija, kurios dalyviais kviečiama tapti „Knygų mugės“ publika.

Kaip Eltai sakė akcijos sumanytoja Kauno arkivyskupijos sielovados projektų vadovė Vaida Kneižienė, pokalbis yra vienas pagrindinių dvasinio palydėjimo įrankių. Kalbėdamiesi kuriame savo pasaulį, užmezgame ryšius su kitais ir tik kalba, ypač gimtąja, galime atskleisti egzistencinius dalykus, kurie teikia gyvenimui prasmę.


„Jau turime patirties, kad žmonėms akcija „Turiu tau laiko“ – tinkamas būdas prieiti prie dvasininkų ir pasikalbėti rūpimais klausimais, jos metu sulaukiame daug norinčių pasidalinti savo džiaugsmais, skausmais“, – sakė V. Kneižienė.

Jaukiems susitikimams su kunigais ir vienuoliais pasitarnaus ypatingas Katalikiškos žiniasklaidos svetainės interjeras, kurį sukurti padėjo interjero architektė dr. Lina Preišegalavičienė.


„Svetainė visų pirma asocijuojasi su jaukumu ir bendryste, tad ir Katalikiškos žiniasklaidos svetainėje bus galima rasti visų jai būtinų atributų – minkštą baldų dalį, valgomąjį stalą, ekraną, kuriame pasakojama istorija, ir žurnalų bei knygų, kurias bus galima skaitinėti, o jeigu sudomins, čia pat juos ir įsigyti“, – pasakojo interjero architektė.  


Tikėtina, čia jaukiai jaustųsi ir pats Jonas Mekas, kurio mintys atliepia „Turiu tau laiko“ idėją: „Visi nori tik į priekį eiti. Bet, aš manau, šiandien yra daug gudriau eit atgal. Žiūrėt, ieškot, ką praradom. Ką praradom su savo visa „pažanga“. O praradom ne tik daug: galimas daiktas, kad mes esam praradę viską: orą, vandenį, žemę, upes, upelius, medžius, gėles, dainas, nekaltumą, tikėjimą į viską, kas šventa. Labai lengva eiti į priekį: nereikia galvoti, nes eini su minia: su televizija, su technologija, kompiuteriais, Amerika… Eini į priekį ne su galva, bet tik kad kiti jau eina į priekį. Aklai, kaip visos avys eina, taip ir aš einu… Bet viena avis ėjo prieš srovę, atgal… į senas, žalias pievas…“[1]


Katalikišką žiniasklaidą ir leidyklas po vienu stogu subūrė fondas „Bažnyčios kronika“. Katalikiškos žiniasklaidos svetainė Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO3 salėje 3.11 stende veiks vasario 20-23 dienomis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis