Arūno Žebriūno filmą „Paskutinė atostogų diena“ išvys ir Prancūzijos žiūrovai

Prancūzijos kino teatruose šiemet bus rodomas režisieriaus Arūno Žebriūno filmas „Paskutinė atostogų diena“ (dar žinomas kaip „Mergaitė ir aidas“, 1964 m.).

Tai jau antrasis restauruotas lietuvių kino klasikos filmas, platinamas užsienio kino teatruose. Lietuvos kino centras pratęsė bendradarbiavimą ir pasirašė susitarimą su prancūzų kino platinimo kompanija „ED Distribution“ dėl šio kūrinio sklaidos visose prancūziškai kalbančiose teritorijose Europoje. Šie platintojai 2018 metais sėkmingai Prancūzijos kino teatruose pristatė A. Žebriūno kūrinį „Gražuolė“.LKC ir ED Distribution
LKC ir ED Distribution
Lietuvos kino centro nuotr.Tęstinis vieno ryškiausių šalies kino kūrėjų darbo pristatymas kino teatruose Prancūzijoje – svarbus Lietuvos kino kultūros pripažinimas. Platintojai filmą šiemet ketina pristatyti kino teatrų repertuaruose, taip pat rūpinsis jo sklaida festivaliuose ir kino kultūrai skirtuose renginiuose, bei išleisti DVD prancūzų kalba.


Filmas Lietuvos kino centro užsakymu restauruotas 2019 m., vaizdo restauraciją atliko Latvijos kompanija „Locomotive Classics“, garso - kompozitorius Sigitas Mickis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis