Vilniuje vyksta Pasaulio standartinių šokių čempionatas (nuotraukų galerija)

Po ketverių metų pertraukos Lietuvai vėl suteikta garbė rengti Pasaulio standartinių sportinių šokių čempionatą. Šiandien, lapkričio 30 d. ant Vilniaus „Siemens“ arenos parketo sukasi geriausi standartinių sportinių šokių šokėjai pasaulyje.

Dėl čempionų titulo kovos ir dvi Lietuvos šokėjų poros – Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė bei Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva. Kol sportiniai šokiai neįtraukti į olimpinių žaidynių programą, Pasaulio čempionatas yra vienintelė vieta išvysti didžiausius talentus ir aukščiausio meistriškumo pasirodymus, todėl tradiciškai į šį čempionatą šalys deleguoja dvi sportininkų poras – nacionalinius čempionus ir vicečempionus. Į Vilnių atvyko apie 80 šokėjų porų iš daugiau kaip 40 valstybių.


Nepaisant aršios konkurencijos ir stiprių varžovų, ypač daug vilčių dedama į lietuvių Evaldo Sodeikos ir Ievos Žukauskaitės porą, kuriems šokių ekspertai prognozuoja čempionų titulą. Šiuo metu ši pora užima pirmą vietą pasaulio reitingo lentelėje ir nors pergalės skonis jiems gerai pažįstamas, pirmoji vieta namų arenoje neabejotinai įeitų į Lietuvos standartinių šokių istoriją. Nuo poros lyderės nedaug atsilieka ir šiuo metu pasaulio reitingų lentelėje šeštąją poziciją užimantys Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva, kurie taip pat turi realius šansus varžytis dėl vietos ant apdovanojimų pakylos.


Tai jau trečias Pasaulio standartinių sportinių šokių čempionatas, rengiamas Lietuvoje. Aukščiausio lygio varžybos Vilniaus „Siemens“ arenoje jau buvo surengtos 2015 ir 2004 m. Beje, šios varžybos buvo pirmasis renginys sostinės arenoje.

 

 


 

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis