Į koncertą kviečia akordeono megažvaigždė Mika Vayrynenas

Lapkričio 15 dieną Vilniaus rotušėje gros vienas įtakingiausių ir labiausiai pripažintų pasaulyje akordeonistų suomis Mika Vayrynenas.

Neprilygstamos energijos virtuozas, santūrus ir drauge ekstravagantiškas, beatodairiškai siekiantis maksimumo, kaskart scenoje peržengiantis žmogiškųjų galimybių ribas, čia šniokščiantis kaip viesulas, čia ramiai almantis kaip upelis – tokį jį matysime ir XXII Tarptautinio akordeono festivalio koncerte.


Mika atliks rinktinę programą, iliustruojančią itin plačią šiuolaikinės kūrybos akordeonui panoramą, pristatys keleto kūrinių premjeras. Jo repertuaras visuomet drąsus ir novatoriškas – tai, kas nuskamba jo koncertuose, vėliau tampa viso pasaulio akordeonistų pasirodymų ašimi. Mika Vayrynenas garsėja kaip genialus transkripcijų autorius, pripažintas dėl J. S. Bacho interpretacijų, ypač „Goldbergo variacijų“. Ir šįkart girdėsime fantastiškos kiprų pianisto Nicolas Economou siuitos fortepijonui „Vaikų kaprizai“, aranžuotos Mikos Vayryneno, pasaulinę premjerą. Skambės ir Mikos aranžuota mistiškoji M. Ravelio „Pavana mirusiai infantei“.


Kitas naujas kūrinys – jo tautiečio Paavo Korpijaakko sonata „Dead on Time“, sukurta akordeonisto penkiasdešimtmečio rečitaliui 2017 metais, kuomet Mika grojo vien suomių kompozitorių muziką. Koncerte Vilniuje taip pat girdėsime daug šiuolaikinės suomių muzikos, kuri, kaip teigia pats atlikėjas, yra be galo turtinga, išskirtinai virtuozinė ir intriguojanti. Svarbią vietą jo repertuare užima rusų autorių kūriniai – keletą jų taip pat išgirsime.


Šis akordeono megažvaigždės rečitalis neabejotinai taps vienu svarbiausių XXII Tarptautinio Akordeono festivalio įvykių. Nepraleiskite!


Lapkričio 15 d. 19 val.

Vilniaus miesto rotušė, Didžioji g. 31Organizatorių nuotr.Renginio organizatorius: Lietuvos akordeonistų asociacija

Meno vadovas Raimondas Sviackevičius

Daugiau informacijos: www.akordeonofestivalis.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis