Vilniaus sporto festivalyje - naujos galimybės neįgaliesiems, treniruotės šunims ir Ironvyto varžybos

Jau rugpjūčio 30-rugsėjo 1 dienomis pačiame Vilniaus centre - Lukiškių aikštėje - vyks tradicinis Vilniaus sporto festivalis.

Šioje sporto fiestoje, kuri vyks „Sostinės dienų“ metu, bus galima sudalyvauti įvairiose treniruotėse bei varžybose, pasimėgauti naktiniu zumbos šou, taip pat - susipažinti su daugybe sporto šakų ir klubų.


Būtent sporto mugės metu bus galima išbandyti daugybę sporto rūšių ir atrasti savo mėgstamą užsiėmimą. Tai ypač naudinga tėvams su vaikais, kuriems tai puiki proga prieš mokslo metų pradžia susirasti puikią popamokinę veiklą.


O šiais metais Vilniaus sporto festivalio dalyvių sąrašas - kaip niekad gausus ir interaktyvus. Pavyzdžiui, „Gero vėjo“ klubas padovanos specialią nemokamą buriavimo treniruotę rugsėjo mėnesį. Lukiškių aikštėje bus galima išvysti jachtą bei viską sužinoti apie kreiserinį sportinį buriavimą.


„Norime neįprastoje vietoje pristatyti savo gražią sporto šaką. Turėsime didelę jachtą, papuošime stiebą, o taip pat bus pora mažesnių laivelių. Bus galima susipažinti su mūsų buriavimo mokykla, kuri yra Trakuose. Norime parodyti, kad šis sportas tinka visiems ir gali būti kultivuojamas nuo septynerių metų iki pat senatvės“, - kalbėjo „Gero vėjo klubo“ vadovas Mantas Klimantavičius.
Organizatorių nuotr.


Tarp daugybės sporto klubų, būrelių ir sveikatingumo organizacijų mugės dalyvių bus pristatyta ir naujovė Lietuvoje - triračių sportas.


Šis sportas skirtas neįgaliesiems - tiems, kurie sunkiai vaikšto arba negali vaikščioti, bet gali remtis kojomis. Bėgimas su triračiais yra įtrauktas į paralimpinių žaidynių programą ir žaidynėse turėtų debiutuoti jau 2024 metais.


„Šis sportas išskirtinis, nes yra sukurtas žmonėms su judėjimo ir pusiausvyros sutrikimais, taip pat žmonėms, sergantiems cerebriniu paralyžiumi. Tie žmonės, kurie negali savarankiškai judėti, triračio pagalba gali nesunkiai judėti į priekį mindami arba net bėgdami. Tai yra labai svarbu šiems žmonėms. Tuo pačiu tai yra nauja sporto šaka, - pasakojo Lietuvos triračių asociacijos prezidentė Aušra Kriškoviecienė. - Į Lukiškių aikštę atsivešime triračius vaikams ir suaugusiems. Juos galima sureguliuoti kiekvienam individualiai, todėl šią priemonę galės išbandyti ir sveiki žmonės. Kuo daugiau žmonių sužinos apie tokią galimybę, tuo didesnis bus supratimas apie šią naujovę“.


Neįtikėtina, bet Vilniaus sporto festivalis šįkart bus skirtas ir žmonių augintiniams. „Doggy Gym“ suteiks progą išbandyti specialius treniruoklius šunims.Organizatorių nuotr.„Mes atsivešime savaeigį bėgimo takelį. Bus proga šunims prasibėgti, o žmonėms papasakosime, kuo skiriasi takeliai. Vieni yra skirti ištvermei, kiti jėgos auginimui. Tai ypač aktualu tiems, kas užsiima su šunų sportu. Ir paprastiems mėgėjams tai gali labai naudinga, nes jeigu šuo turi viršsvorio, tai toks treniruoklis labai pravers. Svorio metimo procesas panašus kaip pas žmogų. Pastebėjau, kad žmonės domisi šia naujove, klausinėja“, - mintimis dalinosi „Doggy gym“ klubo įkūrėjas Simonas Damašius.


Iš viso Vilniaus sporto festivalio metu savo veiklas pristatys daugiau nei 100 įvairių sporto klubų ir organizacijų.

Tris dienas vyksiančioje sporto fiestoje taip pat vyks gatvės gimnastikos čempionatas „Street Workout Battle 2019“, naktinis zumbos festivalis, rankų lenkimo čempionatas, daugybė „MyFitness“ veiklų, bokso treniruotės, intriguojantis „Fitness Challenge“ turnyras.Organizatorių nuotr.Sekmadienį ant pagrindinės scenos vyks atviros treniruotės su geriausiais treneriais, o taip pat - tradicinės ir didelio dėmesio susilaukiančios štangos spaudimo varžybos su Ironvytu. Taip pat sekmadienį vaikai galės nemokamai šėlti ir pramogauti ant batutų, o žiūrovai - stebėti įvairiausius sportininkų ir šokėjų pasirodymus.

„Active Training“ pranešimų zonoje savo patirtimi ir patarimais dalinsis žymiausi Lietuvos sporto ir sveikos gyvensenos specialistai. Šeštadienį ir sekmadienį čia įvyks net 14 paskaitų ir diskusijų.


Vilniaus sporto festivalis - jau rugpjūčio 30-rugsėjo 1 dienomis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis