Pianistas M. Borstlapas: „Kalbu septyniomis kalbomis, geriausiai – muzikine“

Išskirtinio braižo, vienas geriausių džiazo pianistų, kuriantis „krištolo skaidrumo“ pasaulį – tai tik keletas pianistui Michieliui Borstlapui tenkančių epitetų, dosniai žarstomų garsiausių žiniasklaidos kanalai, tarp kurių – „The New York Times“. Ir tai nestebina, nes atlikėjo pasirodymuose fortepijono skambesys tarsi apgaubia kiekvieną klausytoją. Koks tai jausmas bus galima sužinoti jau rugpjūčio 20 d. Kristupo vasaros festivalio koncerte „Juodai baltas aksomas“.

M. Borstlapas – vunderkindas, tobulinantis nepaprastus gabumus visą gyvenimą. Dar vaikystėje pradėjęs mokytis fortepijono grojimo paslapčių, jis kurį laiką gilinosi į klasikinės muzikos subtilybes. Ir nors jam buvo pranašaujama šviesi klasikinio pianisto ateitis, Nyderlandų atlikėjas netikėtai pamilo džiazą.


„Galiu kalbėti net septyniomis kalbomis, tačiau geriausiai save išreiškiu būtent skambindamas fortepijonu. Galbūt tai ir yra atsakymas, kodėl kadaise pasirinkau šį instrumentą. Kurį laiką buvau atsidavęs išskirtinai džiazui ir čia mane lydėjo didelė sėkmė. Vis tik, po dešimties metų šiame žanre, į mano kūrybą įsiliejo kiti stiliai – dabar daugiausiai groju neoklasiką, kurią derinu su improvizacijomis“, – pasakojo kompozitorius ir pianistas.


M. Borstlapo kūryboje šalia džiazo puikiai dera klaisko, džiazroko, šokių muzikos elementai, o jį patį įkvepia itin skirtingos muzikos pasaulio asmenybės – baroko epochos kompozitorius Johannas Sebastianas Bachas, džiazo legenda Herbie Hancockas, popmuzikos atlikėjas Princas. 2010 m. M. Borstlapas išleido albumą „Solo 2010“, patekusį į Olandijos geriausių muzikos albumų dvidešimtuką ir šis žingsnis tapo naujo gyvenimo etapo simboliu – nuo tada atlikėjas scenoje vis dažniau pasirodo vienas. 


„Kristupo vasaros festivalyje atliksiu autorines kompozicijas, tokias kaip „Levantine“, „Velvet“, „Change“. Klausytojai taip pat išgirs „Memory of Enchantment“ – kūrinį iš Herbie Hancocko repertuaro. Pagrosiu ir naujų kūrinių, pavyzdžiui, „Blue Eight“. Specialiai Kristupo vasaros festivalio pasirodymui muzikos platformoje „Spotify“ sudariau grojaraštį, tad išgirsti kūrinius visi norintys gali dar iki koncerto. 


Pirmą kartą koncertuosiu Lietuvoje ir labai to laukiu. Girdėjau, jog Vilnius yra labai gražus ir energija pulsuojantis miestas! Nekantrauju pats tuo įsitikinti!“ – kalbėjo atlikėjas.


Muzikantas pasakojo, jog nepaisant to, kurioje šalyje ar kokioje koncertų salėje jis groja, jam vienodai svarbi pasirodymų atmosfera. Ją stengiasi kurti tokią, kad nebūtų atskirties tarp publikos ir atlikėjo: „Vientisumas, lygybė. Atstumas tarp scenos ir klausytojų turi išnykti. O mano pareiga yra kiekvieną kūrinį groti su užsidegimu.“


Net 92 pasaulio šalyse koncertavęs M. Borstlapas, paklaustas, kaip geriausiai pailsi po koncertų, tik nusišypso: „Grojimas fortepijonu manęs visiškai nevargina“.


Prabangus M. Borstlapo rečitalis kviečia pasinerti į magišką fortepijono garsų pasaulį ir susipažinti su šiuo poetišku džiazo Mocartu iš Olandijos. Koncertas „Juodai baltas aksomas vyks rugpjūčio 20 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje 19 val. Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis