„Europos rojumi” vadinamą šilčiausią Portugalijos regioną saulėtos dienos lydi visus metus

Lietuvoje įpusėjus vasarai, daugelis keliautojų jau ieško šilto kampelio, kur galėtų pabėgti nuo artėjančio žvarbaus rudens ir prasitęsti saulėtas atostogas. Vienas tokių – šilčiausias Portugalijos regionas Algarvė, visoje Europoje garsėjantis išpuoselėtais paplūdimiais ir ištisus metus besitęsiančiomis saulėtomis dienomis.

Pietinis Portugalijos regionas turistų laukia bet kuriuo metų laiku. Net iki lapkričio mėnesio vandens temperatūra čia laikosi aukštesnė nei 17 laipsnių šilumos, o atostogos šiame regione rudenį gali turėti daugiau privalumų nei karščiausiu metų laiku.


Kelionių ekspertai tikina, kad Algarvės regionas, pasižymintis savo įvairove ir unikalia gamta, yra tinkama vieta tiek naujų potyrių ištroškusiems keliautojams, tiek ramaus poilsio norintiems turistams.


Algarvės regionas yra labai įvairus – jį sudaro net 16 savivaldybių, kurių kiekviena turi savo tapatybę, žavingus kraštovaizdžius ir juos lydinčias ypatingas istorijas. Tai tarsi rojaus kampelis, kuriame vos už 4,5 valandos skrydžio nuo Lietuvos galima rasti išplėtotą laisvalaikio bei pramogų sektorių, daugiau nei per 200 km nusidriekusius išpuoselėtus paplūdimius, tikrą gamtos ir miestų grožį bei kiekvieno gurmano trokštamą maisto įvairovę“, – sako „Novaturo” komunikacijos priojektų vadovė Dovilė Zapkutė


Alagarvė
Alagarvė
Organizatorių archyvas


Platus kurortų pasirinkimas Algarvėje suteikia galimybę savo mėgstamą vietą atrasti įvairių amžiaus grupių žmonėms. Iš viso pasaulio, ypač Vakarų Europos, pasilinksminti mėgstantys turistai jau pamėgo atostogų ritmu gyvenančią Albufeirą. Mieste nusidriekusios naktinių klubų ir barų gatvės, kuriose veiksmas vyksta iki išnaktų, puikiai tinka naktinį gyvenimą mėgstantiems turistams.


Šeimos atostogoms poilsiautojai renkasi ramesniu gyvenimo tempu pasižyminčius miestus, tokius, kaip Lagosas. Platų lankytinų vietų ir veiklų asortimentą siūlantis miestas, įsikūręs Vakarų Algarvėje, pasižymi saugiais paplūdimiais, puikiai tinkančiais vaikams. Lagosą pamėgę ir kultūrinių atostogų ieškantys turistai – čia juos žavi istoriniai paminklai ir Lagoso kultūrinis paveldas.


Maudynės – iki vėlyvo rudens


Rudenį oras Algarvėje vis dar yra neįtikėtinai malonus – temperatūra pavėsyje siekia iki 20 laipsnių, o saulėje gali pakilti net iki 30 laipsnių šilumos. Tokiam klimatui įtakos turi Viduržemio jūra ir Atlanto vandenynas, bei Afrikos žemyno šiltieji vėjai, pasiekiantys Algarvę.


Šiame regione net 3000 valandų per metus šviečia saulė ir džiugina mėlynas dangus. Algarvė pasižymi itin stabiliu ir patikimu klimatu, todėl tikėtina, kad malonus oras turistus lydės visos viešnagės metu, o kraštovaizdis sužavės labiau, nei vasaros sezonu.


Paplūdimys Alagarvėje
Paplūdimys Alagarvėje
Organizatorių archyvas


„Kadangi temperatūra vasarą gali labai pakilti, daugelis regiono vietovių tampa sausos ir įgauna rusvą atspalvį. Tačiau rudenį viskas pradeda žaliuoti ir atsiranda laukinių gėlių. Daugelis gyvūnų, kurie migruoja, pavyzdžiui, paukščiai, per šį sezoną grįžta namo. Algarvė kupina daugybės skirtingų vietų, kuriose rudenį atsiskleidžia laukinės gamtos grožis“, – sako įmonės atstovė


Puikus laikas pasiplaukiojimams jūroje ir vandens pramogoms tęsiasi iki pat lapkričio vidurio, o tam išpuoselėti paplūdimiai driekiasi per 200 km, iš kurių daugelis turi Mėlynosios vėliavos statusą.


Alavoro paplūdimys
Alavoro paplūdimys
Organizatorių archyvas


Nepaprasto grožio paplūdimiais pasižymi daugelis Algarvės miestų, tarp kurių yra Taviras ir Armasaun de Pera, tačiau Albufeiroje turistai gali aplankyti visoje Europoje garsėjantį Praia de Falesia paplūdimį.


„Albufeiroje paplūdimiai pasižymi didingomis uolomis ir pasakišku grožiu. Tačiau Praia de Falesia paplūdimį turėtų aplankyti kiekvienas – čia atsiveria nuostabus oranžinės spalvos uolų vaizdas, o vanduo yra ypač švarus ir šiltas, lyginant su kitais Algarvės paplūdimiais“, – sako D. Zapkutė


Leiskitės į kulinarinę kelionę


Algarvės regionas yra kupinas daugybės netikėtumų, tarp kurių didžiausi lobiai – kulinariniai žuvies, jūrų gėrybių, paukštienos ir mėsos patiekalai, vynai bei desertai.


Kiekvienas Algarvės turistas gali leistis į tikrą kulinarijos kelionę. Visa skonių simfonija žymi Algarvės virtuvės ritmą – nuo austrių ir kitų dvigeldžių, auginamų Ria Formosoje, iki aštuonkojų ir tunų.


Tipiškas portugališkas desertas
Tipiškas portugališkas desertas
Organizatorių archyvas


„Viešint Algarvėje būtina paragauti tradicinio patiekalo „cataplana“ – tai uždarame inde troškinta žuvis ar mėsa, arba abu kartu. Čia gausu ne tik tradicinių, bet ir šiuolaikinių patiekalų. Algarvėje pasilepinti gali kiekvienas gurmanas. Norintiems pasimėgauti šviežiomis jūros gėrybėmis ir tradiciniais patiekalais, rekomenduojame aplankyti didžiausią Vakarų Algarvės miestą – Portimauną. Čia restoranai labiau orientuoti į tradicinius valgius. Jeigu pasivaikščiosite Portimaune esančiu medinių lentelių Alvor taku, kuris driekiasi šalia esančio paplūdimio, rasite įvairių gurmanus traukiančių vietų – jūros gėrybių restoranus, užkandines ir barus“, – pasakoja D. Zapkutė.


„Catalana”
„Catalana”
Organizatorių archyvas


Aiškiai apibrėžtomis savybėmis pasižymintys vynai ir saldumynai yra tikros šio regiono žvaigždės, papildančios Algarvės jūros gėrybių skonį. Desertai, pagaminti iš figų, saldžiosios cedronijos miltų, migdolų, kiaušinių trynių, nepalieka abejingų ir atranda kelią į kiekvieno smaližio širdį.


Pramogų spektras – nuo golfo iki ekskursijų urvuose


Algarvės regione visada kažkas vyksta – koncertai, vaidinimai, šokiai, parodos, sporto renginiai, festivaliai ar mugės – viskas, ko reikia atostogų paįvairinimui. Šis regionas garsėja ir vaikams bei šeimoms su mažais vaikais skirtomis pramogomis – vandens atrakcionais, parkais. Daugelį turistų taip pat sužavi gamtos rezervatai, kuriuose galima stebėti paukščių migraciją, vėžlius, flamingus ar gandrus.


Alagarvė
Alagarvė
Organizatorių archyvas


Algarvė ypač traukia golfo entuziastus, kadangi šis regionas pasižymi aukščiausio lygio aikštynų gausa. Rudenį oras šiame regione ypač džiugina šio sporto mėgėjus. Aktyvios veiklos Algarvėje atranda ne tik golfo, bet ir kaitavimo bei turistinių žygių mėgėjai.


Lagosas, Portimaunas ir Faras ypač pasižymi įvairiomis veiklomis, kurias gali pasiūlyti turistams. Portimaune ir Lagose organizuojamos orientacinio sporto varžybos, jodinėjimas ant asilų, įvairūs žygiai su kalnų dviračiais arba pėsčiomis, čia galima užsisakyti ir specialias ekskursijas žirgais. Taip pat Portimauno ir Faro miestų lankytojai gali išbandyti ekstremalesnes veiklas – urvų ir uolų tyrinėjimus, laipiojimą uolomis ar skrydžius oro balionų“, – pasakoja atstovė.


Faras
Faras
Organizatorių archyvas


Kiekvienas poilsiautojas Algarvėje gali atrasti veiklą pagal individualius poreikius. Norintys atsipalaiduoti gali rinktis modernius SPA, išskirtinės architektūros mėgėjai neliks abejingi Algarvės miestams ir miesteliams, tačiau labiausiai turistus traukia laukinės regiono gamtos žavesys.


Vienas iš Algarvės pasididžiavimų – paplūdimiuose nusidriekusios uolos. Aukščiausia jų siekia net iki 20 metrų ir atrodo šiek tiek pavojingai, tačiau nepalieka abejingų laukinės gamtos mėgėjų. Turistai čia turi unikalią galimybę ne tik pasigrožėti auksiniais Algarvės paplūdimiais, bet ir aplankyti pakrantės uolose esančius urvus ir grotas.


Uolos šalia Lagoso
Uolos šalia Lagoso
Organizatorių archyvas


„Europos rojumi” vadinamame Algarvės regione išsipildo viskas, apie ką svajoja čia atvykę turistai. Čia galima mėgautis pasivaikščiojimais siauromis viduramžių gatvelėmis, alėjomis ir pakrantėmis, vakarienėmis šeimų valdomose restoranėliuose ar galinėtis su bangomis vandenyne.


Užsakymo nr.: PT_57404

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis