Kristupo vasaros festivalyje dainininkas Edgaras Montvidas pažymės kūrybinės veiklos dvidešimtmetį

Kūrybinės veiklos 20-metį garsus operos solistas Edgaras Montvidas pažymės Kristupo vasaros festivalyje. Mylimais kūriniais su publika jis dalinsis liepos 10 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

„Sudarydamas rečitalio programą, visų pirma, vadovaujuosi savo meniniu skoniu bei estetika, pernelyg nesistengdamas pataikauti publikai, bet nepamiršdamas jos pamaloninti - atlieku tai, ką, manau, galiu atlikti geriausiai. Tad ir šįkart, pradėdamas švęsti savo 20-ąjį dainavimo sezoną, noriu klausytojams ir sau padovanoti prasmingą laiką kokybiškos muzikos apsuptyje.


Mano repertuare visuomet yra prancūziškos muzikos, man patinka šios šalies kultūra, todėl pasirodymo metu taip pat skambės keletas prancūzų autorių kūrinių. Programoje gražiai suguls Richardo Štrauso dainų naratyvas, Manuelis de Falla padovanos mums ispaniškos autentikos. Štai Ferenco Liszto „Petrarkos sonetai“ ne taip dažnai atliekami Lietuvoje, o viena iš mano misijų – supažindinti publiką su mažiau žinomais kūriniais. Neapsieisiu ir be operų arijų, vis tik, esu labiau operos žanro dainininkas nei kameristas“, – apie artėjančio koncerto programą pasakojo E. Montvidas.


Londone gyvenantis, pasaulio scenas užkariavęs tenoras, džiugina ir Lietuvos klausytojus - nuolat bendradarbiauja su orkestrais, atlieka vaidmenis operose, koncertuoja festivaliuose. Vis tik, Šv. Kotrynos bažnyčioje lieps 10 d. solistas pasirodys pirmą kartą.

„Net keista, kad Vilniuje esama tokių erdvių, kuriose dar nesu dainavęs! Taigi, bus debiutas! Vien tai, kad koncerto vieta yra bažnyčia, užtikrina ypatingą šios erdvės aurą. Gražesnių dekoracijų negalėčiau norėti. O akustika, manau, bus tokia pat įspūdinga, kaip ir barokiniai lipdiniai“, – sakė dainininkas.


Lietuvos operos scenoje E. Montvidas debiutavo 1999 m. Artūro vaidmeniu G. Donizzeti operoje „Liučija di Lamermur“, tebestudijuodamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Virgilijaus Noreikos kl.). Tarptautinė karjera įsibėgėjo stažuojantis Karališkojoje „Covent Garden“ operoje Londone 2001–2003 m. Nuo to laiko atlikėjas laukiamas didžiuosiuose operos teatruose bei prestižinėse koncertų salėse, tarp kurių - Amsterdamo „Concertgebouw“, Berlyno filharmonija, LondonoAlberto salė, Barbikano centras, Bostono Symphony Hall ir daugelis kitų.


„Menininko gyvenimas yra banguojanti jūra. Banga tave pakelia, banga gali tėkšti ir žemyn! Tokių bangavimų patyriau ir aš, tačiau galiu būti tik dėkingas Dievui, likimui bei, žinoma, savo agentei Maxine Robertson (su ja susitikau dar studijuodamas), kad per tuos 20 metų dainavau Europoje, JAV bei Japonijoje. Turiu dar ko laukti: 2020 – 2021 m. planuojami mano debiutai Ciuricho bei Milano „La Scaloje“, tais pačiais metais grįšiu į „Covent Gardeną“ atlikti titulinio vaidmens W. A. Mozarto operoje „Tito gailestingumas“. Praeitą sezoną, kartu su legendiniu Johnu Eliotu Gardneriu aplankiau pagrindines Europos koncertų sales: Vienos „Musikverein“, Liuksemburgo, Budapešto, Miuncheno, Liucernos filharmonijas, Amsterdamo „Concertgebow“, dainavau net Pizos bei Westminsterio katedrose, koncertavau su Londono simfoniniu orkestru ir Simonu Rattle! Esu nepaprastai laimingas, nes žinau, kad Lietuvoje manęs laukia publika, o salės nuolat būna pilnos!“ – apžvelgdamas savo veiklą šypsojosi E. Montvidas.


Kristupo vasaros festivalyje drauge su E. Montvidu scenoje pasirodys ir pianistas Simonas Lepperis iš Didžiosios Britanijos. S. Lepperis neseniai dalyvavo koncertiniame ture su baritonu Stephanu Degout, debiutavo Niujorko prestižinėje „Carnegie Hall“ su mecosopranu Karen Cargill, buvo pakviestas atlikti kompozitoriaus Josepho Marxo kūrinius Londono „Wigmoro“ salėje. Pianistas taip pat dėsto Kembridžo King’s koledže.Simonas Lepperis
Simonas Lepperis
Organizatorių nuotr.„Labai didžiuojuosi galėdamas koncertuoti kartu su šiuo metu vienu garsiausiu Anglijos koncertmeisteriu, koncertuojančiu su žymiausiais pasaulio atlikėjais. Su S. Lepperiu jau kone dešimtmetį esame scenos partneriai“, – kalbėjo E. Montvidas.


Nuolat muzikos apsuptyje esantis dainininkas, namuose klausosi neįpareigojančios foninės muzikos – dažnai skamba džiazo ar elektroninės lounge stiliaus kompozicijos. E. Montvidas taip pat mėgsta klausytis islandų atlikėjų, džiazo kvartetų, tačiau kartais mielai pasineria ir į klasikinės muzikos garsus.


Paklaustas, ar vasarą randa laiko poilsiui, atlikėjas sakė, jog kiekviena vasara yra skirtinga: „Šiemet keletą savaičių praleisiu savo vasarnamyje Prancūzijoje, bet štai kitąmet visą vasarą dainuosiu Bregenzo festivalyje Austrijoje. Esu griežtas poilsio šalininkas, jeigu nepavyksta atsikvėpti šiltuoju metų laiku, surandu tam kitą laiką – turi pailsėti ne tik balsas, bet ir protas.“


Edgaro Montvido kūrybinės veiklos 20-mečio koncertas vyks liepos 10 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje. Šventinio koncerto programoje skambės F. Liszto, C. Debussy, R. Strausso, M. de Falia ir kt. kūriniai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis