Meno galerijoje „Kunstkamera“ – nauja dviejų autorių paroda

Šiandien meno galerijoje „Kunstkamera“ atidaroma nauja dviejų autorių – Sigitos Maslauskaitės (g. 1970) ir Viktoro Paukštelio (g. 1983) – kūrybai dedikuota paroda „Prisimenant „ArtVilnius‘19“.

Jos tikslas – ne tik pratęsti šventišką meno mugės nuotaiką, bet ir atkreipti dėmesį į šiuolaikinį meną, kuris gali papuošti namų ir darbo erdves, o taip pat tapti meno kūrinių kolekcijų dalimi.


„Idėją surengti tokio pobūdžio parodą padiktavo patys meno mugės lankytojai. Dažnas, aplankęs galerijos stendą, grožėjosi mūsų pristatomais autoriais, jų kūriniais ir neslėpė, kad jie verti atskiros parodos. Grįžusi į meno galeriją „Kunstkamera“ mūsų komanda pagalvojo: o kodėl ne? Nes juk dažnai šiuolaikinių menininkų kūriniai mažai eksponuojami – jų kūriniai neretai tiesiog iškeliauja pas savo naujus šeimininkus ir vėliau nebūna rodomi viešai“, – teigia galerijos „Kunstkamera“ renginių ir parodos koordinatorė Rasa Dargužaitė.


Parodoje pristatomi du šiuolaikiniai lietuvių dailininkais – S. Maslauskaitė ir V. Paukštelis. Iš viso – 15 paveikslų ir 10 miniatiūrų. Abu autoriai yra skirtingi, tačiau ir panašūs: juos vienija kūriniuose užkoduota visiškai nauja jau žinomų kūrinių, siužetų, istorijų interpretacija.V.Paukštelis „Prieš parskrendant į žemę“
V.Paukštelis „Prieš parskrendant į žemę“
Asmeninio albumo nuotr.S. Maslauskaitės paveikslai yra įkvėpti Francisco Goya‘os garsiųjų keliolikos „Pinturas negras“ freskų serijos, kuri šiuo metu yra saugoma Prado muziejuje. Šiomis freskomis dailininkas buvo ištapęs savo namą „Quinta del Sordo“ („Kurčiojo namą“), kuriame praleido paskutinius gyvenimo metus, būdamas jau kurčias ir ligotas. Tai – labai autentiški ir atviri kūriniai, nes F. Goya juos kūrė sau, neturėdamas jokių minčių juos eksponuoti.


„Interpretuoti kito kūrėjo ir dar tokio, kaip F. Goya, kūrinius – didžiulė drąsa, iššūkis ir rizika. Tačiau S. Maslauskaitė ne tik tai įveikia, bet ir suteikia netikėtas konotacijas spalviniais sprendimais neutralizuodama beviltiškumą ir desperaciją“, – sako menotyrininkė dr. Simona Skaisgirytė-Makselienė, pridurdama, kad šioje parodoje eksponuojami patys naujausi, 2018–2019 m. nutapyti dailininkės kūriniai, tokie kaip „Asmodėjas“, „Dvikova“, „Goyos šuniukas“ ir kt.S. Maslauskaitė „Dvikova“
S. Maslauskaitė „Dvikova“
Asmeninio albumo nuotr.Kito pristatomo dailininko – V. Paukštelio – paveikslai įkvėpti skirtingų meno kūrinių ir istorijų, kurias jis tarsi pratęsia ir pasakoja toliau nuo to momento, kai faktai pasibaigia arba yra nutylėti ir nežinomi. Legenda tapęs paveikslas „Prieš parskrendant į žemę“ pasakoja lapės medžioklės istoriją, paveiksle „Zelandija“ užfiksuotas istorijos apie Danijos saloje išmestą didžiulį banginį, kurį aplankė dailininkas Albrechtas Diureris, tęsinys ir kt.


Paroda meno galerijoje „Kunstkamera“ veiks iki liepos 5 dienos – ją apžiūrėti galima nemokamai kiekvieną dieną galerijos darbo metu nuo 10 val. iki 18.30 val., šeštadieniais – nuo 12.00 val. iki 16.00 val.


TRUMPAI APIE AUTORIUS


Sigita Maslauskaitė (g. 1970 m.)

1996 m. įgijo tapybos bakalauro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje (VDA)

1997–2000 m. studijavo bažnytinį paveldą Popiežiškajame Grigaliaus universitete Romoje

Nuo 2003 m. dėsto Vilniaus universiteto Religijos studijų ir tyrimų centre

Nuo 2009 m. yra Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė

Nuo 2010 m. tarptautinės paminklų ir vietovių tarybos (ICOMOS) narė

2013 m. ir 2017 m. pelnė valstybės stipendiją, skirtą kultūros ir meno kūrėjui

2015 m. apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliuV.Paukštelis „Zelandija“
V.Paukštelis „Zelandija“
Asmeninio albumo nuotr.Viktoras Paukštelis (g. 1983 m.)

2018 m. įgijo tapybos bakalauro laipsnį VDA

Nuo 2018 m. studijuoja tapybos magistrantūrą VDA

2009–2012 rezidavo Paryžiuje menininkų rezidencijoje (Cité Internationale des Arts de Paris)

2016 m. pelnė VDA Justino Vienožinskio vardo premiją

2017 m. pelnė Vilniaus „Rotary“ klubo premiją


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis