Specialioje parodoje žymios moterys pristatė žaismingus savo kūnais tapytus paveikslus

Penktadienio vakarą karšta buvo ne tik gatvėje...

Penktadienio pavakarę daugybė gero skonio ir meno entuziastų rinkosi į klubą „Anna Mesha butas“, kuriame buvo pristatyta speciali žymių Lietuvos moterų kūnu tapytų paveikslų paroda.


Meno ir skonio gurmanams skirtas vakaras prasidėjo modernaus šokio pasirodymu, po kurio renginio vedėja Gabrielė Martirosianaitė pakvietė paskanauti naujųjų sausainių ir baltojo šokolado skonio „Magnum“ ledų. Jie, kaip ir menininkės Gretos Bernotaitės pasirodymas, kuriame ji sujungė modernų šokį ir tapybą kūnu, nepaliko abejingų.


„Niekada nesiliauk žaisti“ (angl. never stop playing) – tokiu šūkiu buvo pasitinkami renginio dalyviai. Šis vasaros moto įkvėpė drąsų ir originalų ledų prekės ženklo ir kūno tapybos rinkinių gamintojo „Allure Art“ bendradarbiavimą, kurio rezultatą – išskirtinius kūno kūrybos rinkinius – išbandė ir renginyje pristatė 5 žymios Lietuvos moterys.


Simona Albavičiūtė-Bandita
Simona Albavičiūtė-Bandita
D. Labučio nuotr.Tai muzikos atlikėjų prodiuserė Neringa Zeleniūtė, modelis Julija Steponavičiūtė, radijo laidų vedėja Simona Albavičiūtė-Bandita, stilistė Lina Bernotaitytė ir viena iš šių metų „Magnum“ ambasadorių, TV ir radijo laidų vedėja Ieva Stasiulevičiūtė. Pastaroji teigia, kad niekada savęs nelaikė dailininke ir negalvojo tokia būti, o jei ne šis iššūkis, tai jos meno kūrinys, greičiausiai, nebūtų išvydęs dienos šviesos.


„Vaikystėje nelabai sekėsi įveikti net spalvinimo knygeles – vis „išlįsdavau iš kraštų“. Ir tik dabar, namie dažais aptaškiusi visą kambarį iki pat sofos, supratau, koks didelis džiaugsmas visgi yra išlįsti iš kontūro“, – juokėsi moteris.Ieva Stasiulevičiūtė
Ieva Stasiulevičiūtė
D. Labučio nuotr.Jos teigimu, nors pirma gerai apmąstytos mintys nugulė į klaidų galintį padėti išvengti juodraštį, o pati kūrybinio darbo pradžia buvo itin atsargi ir atsakinga, tačiau viskas greitai pakrypo visai ne ta linkme. Tačiau, pasak jos, būtent gerąja.


„Jau po pirmo brūkšnio pamačiau, kad mano galvoje susikurta vizija nė kiek nepriminė to, ką matau priešais, ant vienintelės turimos drobės. Bet nepavyko tik tai, ką aš buvau sugalvojusi. Netyčia tekštelėjus nuo rankos dažams neplanuotoje vietoje pradėjau taškyti toliau – be jokios simetrijos, spalvų derinimo ar kitų taisyklių. Ir kuo daugiau taškiau ir tapiau, tuo buvo smagiau, o piešinys gražėjo. Tos pirmojo brūkšnio trys spalvos taip ir liko susikausčiusios, bet jau antrame plane. Žiūrėjau ir šypsojausi – tik trys spalvos, o tiek skirtingų paveikslų galima sukurti ant baltos drobės“, – atvirauja I. Stasiulevičiūtė.Vakaro vedėj – Gabrielė Martirosianaitė
Vakaro vedėj – Gabrielė Martirosianaitė
D. Labučio nuotr.


Ji sako, kad įkvėpimo sėmėsi būtent iš „Niekada nesiliauk žaisti“ šūkio idėjos, kuri simbolizuoja drąsą kurti, mėgautis gyvenimu bei pasikliauti savo vidine nuojauta ir įgimtu žaismingumu.


„Paveiksle ypatingai atsiskleidžia žaismingumas – tai lyg požiūris lengvai priimti sprendimus ir gebėti nepasimesti situacijoje, kai kažkas nutinka ne taip, kaip tikėjaisi ir kruopščiai planavai. Šis vasaros šūkis skelbia būtent tai. Jį patyriau ir jo teisingumu visiškai įsitikinau kurdama šį paveikslą. Simboliška. Juk mažiau įtampos ir daugiau žaidimo reikėtų kiekvieno mūsų gyvenimo paveiksle“, – sako laidų vedėja I. Stasiulevičiūtė.


Vakaro akimirkos:
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis