Pirmąkart istorijoje: Venecijos bienalėje Lietuvos paviljonas įvertintas „Auksiniu liūtu“

Šių metų Lietuvos nacionaliniame paviljone pristatatoma menininkių Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės opera-performansas „Saulė ir jūra (Marina)”.

Lietuvos paviljonui 58-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje pirmą kartą skirtas pagrindinis bienalės apdovanojimas - "Auksinis liūtas", praneša Lietuvos kultūros ministerija.


Operos-performanso „Saulė ir jūra (Marina)” autorės
Operos-performanso „Saulė ir jūra (Marina)” autorės
EPA-ELTA nuotr.


Lietuvai atstovaujantis projektas, nors ir kuria pozityvią nuotaiką, vis dėlto kviečia mąstyti apie labai rimtas temas: klimato kaitą, visuotinį nuovargį, globalinį atšilimą, kūniškumą, ekologiją, vartotojiškumą. Menininkių darbas stebina ir specifiniu eksponavimu: ant 35 tonų smėlio įsikūrusius dainuojančius vasarotojus žiūrovai stebės iš viršaus. Tokiai kūrinio scenografijai reikalingą erdvę paviljono organizatoriai surado istoriniame Venecijos arsenale, kur anksčiau veikė laivų statykla.


Tam, kad paplūdimys būtų pilnas, paviljono organizatoriai kvietė po netikra saule išsitiesti ir įvairaus amžiaus, sudėjimo, visų rasių bei lyčių žmones, besisvečiuojančius ar gyvenančius Venecijoje. Iš anksto užsiregistravę ir savo maudymosi kostiumą bei rankšluostį atsinešę lankytojai, galės virsti kūrinio poilsiautojais ne trumpiau kaip trims valandoms. Įsilieję į kūrinį galės jaustis kaip tikrame paplūdimyje - skaityti atsineštas knygas, užkandžiauti ar net nusnausti.


Andrejaus Vasilenko nuotr.„Tai didelis Lietuvos šiuolaikinio meno pripažinimas. Kritikų ir žiūrovų susižavėjimas liudija, kad opera „Saulė ir jūra” nepalieka abejingų. Dėkoju menininkėms ir organizatoriams, šiandien įtraukusiems Lietuvos kultūros vardą į Europos ir pasaulio kultūrines diskusijas“, - apdovanojimo įteikimo metu kalbėjo kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.


Kas dvejus metus rengiama tarptautinė Venecijos bienalė laikoma prestižiškiausia šiuolaikinio meno paroda pasaulyje. Lietuva joje dalyvauja nuo 1999 metų. Šiemet kartu su dar 89 nacionaliniais paviljonais prisistatanti Lietuva Venecijos bienalėje dalyvauja jau 11-ąjį kartą. Keturis iš jų šalies paviljonas buvo įvertintas specialiu žiuri paminėjimu.


Lietuvos paviljoną Venecijos bienalėje pristato Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, organizuoja Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija. 


Venecijos bienalė vyksta 58 kartą. Ji tęsis nuo gegužės 11 d. iki lapkričio 24 d. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis