Augalinio maisto festivalyje – maistas, paskaitos ir pamokos

Veganiškų prekių mugėje prekiaus daugiau nei 100 verslininkų iš Lietuvos ir užsienio.

Lygiai po mėnesio - birželio 8 d. prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ Vilniuje vyks augalinio maisto „Vegfest LT“ vasaros festivalis. Šventės programoje – veganiškų prekių mugė, paskaitos, maisto gaminimo pamokos, užsiėmimai vaikams ir t.t.Lempa foto nuotr.„Renginio tikslas – populiarinti veganizmą bei augalinę mitybą, parodyti žmonėms, koks skanus ir įvairus yra veganiškas maistas, taip pat paskatinti veganiškus bei veganams draugiškus verslus, parodyti, kad jų gaminama produkcija turi paklausą”, – sakė festivalio sumanytoja Ventė Viteikaitė.


Birželį organizuojamas vasaros festivalis vyks jau trečiąjį kartą ir iš viso yra devintasis ciklo renginys. Pernai jame apsilankė daugiau nei 5000 lankytojų, o šiemet laukiama dar gausesnio būrio žmonių.Lempa foto nuotr.Renginio ašis – veganiškų prekių mugė, kurioje prekiaus daugiau nei 100 verslininkų iš Lietuvos ir užsienio – Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Italijos, Jungtinės Karalystės. –Dalyvaus ir jau nuolatiniais dalyviais tapusieji, ir tie, kurie renginyje pasirodys pirmą kartą. Ir vieni, ir kiti lankytojams žada įvairių siurprizų”, - teigė Ventė. Atėjusieji galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti ekologiškos produkcijos, natūralios kosmetikos, virtuvės įrangos ir receptų knygų, papuošalų, aksesuarų, prekių vaikams. „Daug ką įsigyti bus galima gerokai pigiau nei parduotuvėse“, - žadėjo organizatorė.Lempa foto nuotr.Kaip ir pernai, visi norintieji daugiau sužinoti apie augalinę mitybą, gyvūnų teises bei su jomis susijusias temas, laukiami paskaitų programoje. Pranešimus skaitys lektoriai iš Lietuvos, svečiai iš kitų šalių. Mitybos žinovas bei festivalio programos koordinatorius Paulius Paulauskas skaitys paskaitą „Mitai apie veganizmą“. Sveikos gyvensenos specialistas sporto treneris Andžej Michmel mokys mitybos paslapčių – jo pranešimo tema – „Produktų derinimas maitinantis augaliniu maistu“. Amerikietis veganizmo bei gyvūnų teisių aktyviskas Simon Plazolles-Hayes kalbės tema „Gyvūnų teisių politika pasaulyje“.


„Stengiamės, kad paskaitų programa būtų įdomi ir įvairiapusiška“, - sakė V. Viteikaitė. Festivalyje taip pat vyks maisto gaminimo pamokos, ruošiami specialūs užsiėmimai vaikams. Dar viena renginio naujiena – antrajame aukšte įsikursianti Sveikatos zona.


Vasaros festivalis vyks nuo 10 iki 18 val. Įėjimas nemokamas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis