Kvepalų dieną kviečia rasti ne tik seniai pamirštus, bet ir naujus kvapus

Kuo kvepinsitės šį sezoną – savo senais, greičiausiai jau pabodusiais ir nebedžiuginančiais kvepalais? O gal pagaliau norėtumėte atrasti vaizduotėje jau seniai gyvenantį, bet realybėje niekaip nesutinkamą kvapą?

Kvepalų diena „Paskui nosį“ yra ta vieta, kurioje galimybė įsigyti svajonių aromatą padidėja net kelis kartus – balandžio 13 d., šeštadienį, čia susirinks tie, kurie ant prekystalių išdėlios ne tik populiarius ir plačiai mėgstamus kvapus, bet ir krūvą senienų, jau nebegaminamų (netgi kolekcinių!) raritetų, kurių neįmanoma rasti jokioje parduotuvėje. Ar visiškai naujų, Lietuvoje sukomponuotų kūrinių: šalia kvepalų kolekcionierių ir tiesiog paprastų vartotojų, perleidžiančių savo kvepalus kitiems, šį kartą įsikurs ir du lietuvių kūrėjai, taip vadinamos „nosys“.


Kaip teigė Kvepalų dienos sumanytoja, parfumerijos entuziastė ir žinovė Eglė Bertašienė, nedidelius, bet itin įdomius lietuvių kūrėjus norėjosi pakviesti su sava produkcija, taip išreiškiant ne tik palaikymą jiems, bet ir pasiūlant spalvingesnį asortimentą lankytojams. Pirmą kartą savo botaninius kvepalus ir „Unda Prisca“ vardą čia pristatys kvapų kultūros puoselėtoja bei pradininkė Lietuvoje Laimė Kiškūnė. Jos kuriamus odekolonus palankiai įvertino pasaulinio garso parfumerijos žinovas, rašytojas Luca Turinas, įtraukęs jų apžvalgą ir į savo naujausią, neįtikėtino populiarumo sulaukusią, bestseleriu tapusią knygą „Perfumes: The Guide 2018“.Organizatorių nuotr.Daug kam jau gerai pažįstamas kvepalų gamintojas „FUMparFUM“ ir jo siela Aistis Mickevičius, neseniai pristatęs tarpukario Lietuvos prezidentų kvepalų seriją (beje, šiuo metu jau visiškai išparduotą ir nebeprieinamą net susipažinimui), Kvepalų dienoje dalyvaus su savo naujausia kolekcija „Alchemist Botanist“. Joje visas dėmesys skiriamas kvapiesiems augalams, jų aromatų grožiui ir originalioms, netikėtoms kompozicijoms.


Be šimtų, ar net tūkstančių kvepalų buteliukų, čia bus ir žavių iliustracijų parfumerijos tema bei įvairių užrašinių, skirtų prisiekusiems parfumistams – vienų puslapius puošia literatūrinės citatos apie kvapus, kitų – piešiniai su mylimiausiais ir žymiausiais kvepalais.


Jau trečią kartą Vilniuje vyksianti Kvepalų diena „Paskui nosį“ yra pirmasis ir vienintelis tokio pobūdžio renginys, kuriame parfumerijos mylėtojai ne tik prekiauja, bet ir bendrauja, mainosi, atranda, mezga naujas pažintis ar tiesiog mėgaujasi bendraminčių šurmuliu ir nekasdiene atmosfera. Pasak šios idėjos puoselėtojos Eglės Bertašienės, Vakarų Europoje jau kelis dešimtmečius nieko nebestebinantys parfumeriniai turgeliai yra mėgstami tiek turistų, tiek vietinių bendruomenių, tuo tarpu Lietuvoje tai vis dar gana neįprasta ir daug ką stebinanti naujovė. Nepaisant to, kad niekada dar nesame turėję panašios tradicijos, Kvepalų diena jau turi ištikimų gerbėjų ratą.


Kas: Kvepalų diena „Paskui nosį“

Kur: „Miesto laboratorija“, Sapiegų parkas (Antakalnio g. 17, Vilnius)

Kada: Balandžio 13 d., šeštadienį, 11-16 val.

Daugiau informacijos apie renginį – fb paskyroje „Paskui nosį“: 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis