10-asis lėlių teatro festivalis kviečia ir mažus, ir suaugusius

Nuo 1997 m. Klaipėdos lėlių teatro rengiamas lėlių teatro festivalis „Materia magica“ šiemet gegužės 16-19 žiūrovus sukvies jau dešimtąjį kartą.

Kas dvejus metus vykstančio tarptautinio festivalio rengėjai siekia pristatyti tokį lėlių teatro meną, kuris peržengia amžiaus ir įsišaknijusių stereotipų ribas, tokį, kuris jungia tradicinę šios teatro rūšies raišką su naujosiomis bangomis ir eksperimentiniais ieškojimais, tarpdisciplininę jo prigimtį – su grynomis formomis. Turime išsikėlę paprastą, o kartu ir be galo sudėtingą uždavinį – sulaužyti išankstines nuostatas ir stereotipinį mąstymą apie lėlių teatrą, ir panardinti publiką į kitokį – gyvą, netikėtą, vizualų ir daugiaformį – lėlių teatrą!


Kol kas Lietuvoje lėlių teatras nepelnytai apeinamas vyresniųjų – galbūt dėl perdėm įsišaknijusio požiūrio, kad lėlės gali būti įdomios tik vaikams, lėlės – tai vaikų žaidimai. Tačiau lėlės, tokios, kokias mes įpratę įsivaizduoti, tik viena iš galimų formų. Iš tikrųjų lėlių teatras prasideda tada, kai lėlės ar objekto scenoje nebematai – tai tas stebuklas, kai patiki, kai ne žiūri, o pamatai čia ir dabar atsivėrusį naują, visai kitą ir kitokį pasaulį, kai scenoje pamatytos detalės vaizduotėje užsipildo vaizdiniais, asociacijomis, įgauna apimtį, tūrį ir masę, kai negyvas tampa gyvu.

Tada ir įvyksta lėlių teatras.


Kaip ir kiekvienais metais festivalio organizatoriai siekia žiūrovams parodyti, kokios didelės lėlių teatro galimybės ir kokia plati, priešingai vyraujančiai nuomonei, yra jo auditorija: per lėles ir objektus kalbantis teatras gali būti aktualus visiems – ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems, ne tik kūdikiams, bet ir senjorams, ne tik paaugliams, bet ir jaunuoliams. Geografine, žanrine bei temine įvairove grįsta festivalio programa siekiama ne tik pristatyti garsiausius užsienio kūrėjų darbus ir atskleisti neribotas lėlių teatro raiškos galimybes, bet ir kelti individui bei bendruomenei aktualias temas, kviesti diskutuoti, klausti, suabejoti. Festivalio spektakliai nagrinės, ką reiškia prarasti vieną iš juslių – regėjimą, arba kaip kurčnebylys gali „išgirsti“ muziką ir ką jis patiria „klausydamas“ jos lytėjimu, kada individas sugeba atsispirti inertiškam minios jausmui ir išdrįsti pasipriešinti, arba kaip ieškodami naujų kelių, iššūkių ir kitokio gyvenimo, tiesiog bandome pabėgti nuo savęs.


Per keturias dienas festivalyje bus parodyta trylika spektaklių iš Olandijos, Izraelio, Graikijos, Vokietijos, Lenkijos ir kt. Be plačios ir įvairios suaugusiesiems ir jaunimui skirtos programos, festivalis pristatys lėlių teatro spektaklius vaikams nuo 3 iki 10 metų; taip pat vyks nemokami lėlinės animacijos kino seansai vaikams ir suaugusiesiems. Bus surengtos ir kūrybinės dirbtuvės. Festivalio renginių ieškokite Klaipėdos lėlių teatre, Klaipėdos dramos teatre ir Kultūros fabrike.


Šiame lengvai vartojamų vaizdinių amžiuje, sakydami, kad vaizdas dar nėra viskas, šių metų festivalyje kviečiame pamatyti tai, kas akimis nematoma.


Ateik.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis