Po rekonstrukcijos teatro lankytojų laukia Lietuvoje dar nematytos naujovės

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vyksta intensyvūs rekonstrukcijos darbai, administracija skelbia, kokios naujovės laukia žiūrovų po atidarymo.

Kaip jau buvo pranešta anksčiau, teatro fojė (buvusio baseinėlio su „Versmės“ skulptūra vietoje) bus atidaryta minimalistinio stiliaus SPA, kurioje visi galės atsipalaiduoti po darbų arba po įtempto spektaklio. Greta veiks ir manikiūro salonas bei kirpykla, kuria galės naudotis žiūrovės, nespėjusios susiruošti į spektaklį. Tai bus greitoji pagalba visoms moterims ypač savaitgaliais, nes po atidarymo bus sugriežtintas aprangos kodas. Žiūrovai bus prašomi į spektaklius darbo dienomis rinktis šventinį drabužių stilių, o savaitgaliais – vakarinį (vyrams – smokingas, moterims – ilga vakarinė suknelė ir aukštakulniai). Šią patirtį teatras perima iš tarptautinių kino festivalių.


Gera žinia laukia spektakliuose nuobodžiaujančių vyrų. Specialiai šiai auditorijos daliai šalia teatro kavinės bus įrengtas sporto baras, kuriame vyrai galės stebėti futbolo transliacijas, mėgautis alumi.


Visi, kurie suko galvą, kur dėl spektaklio palikti vaikus – nuo šiol turės išeitį. Teatre veiks vaikų darželis, įsteigtas atsižvelgus į tris pažangiausias metodikas. Bus skiriamas itin didelis dėmesys vaikų kultūriniam ugdymui, kad jie nesijaustų nuskriausti kultūriniu požiūriu, kol tėvai spektaklyje. Mažieji, prižiūrimi teatro auklių, galės kurti skulptūras, tapyti, groti rojaliais, kurti spektaklius patys.


Naujovės laukia ir žiūrovų, priklausomų nuo išmaniųjų telefonų. Teatras, remdamasis užsienio kolegų pavyzdžiu, ketina pritaikyti vieną inovatyviausių priemonių, kuri padės izoliuoti žiūrovus, savo mobiliais trukdančius kitiems.


Jei žmogus nepaklausys teatro įspėjimų ir neišsijungs telefono garso, šiam suskambėjus arba sušvitus ryškiam ekranui, suveiks apsaugos sistema ir naũjos Didžiosios salės kėdės susitrauks kaip kokonas, tuomet izoliuotas žiūrovas kapsule per ventiliacijos angas bus nuleidžiamas į rūsį, ten drauge su kitais teatro taisyklių pažeidėjais galės stebėti spektaklį televizoriaus ekrane.


Gastrolių metu teatro atstovai pastebėjo, kad kai kurie žiūrovai mėgsta užkandžiauti per spektaklis (ypač arenose). Atsižvelgus į jų poreikius, Didžiojoje salėje bus atitverta speciali erdvė, kurioje papildomą mokestį susimokėję žiūrovai galės mėgautis įvairiais šefo gaminamais patiekalais ir užkandžiais. Tiesa, teatro atstovai pabrėžia, kad šis malonumas tikrai nebus pigus.


Minėtas šefas visada dirbs teatro restorane, kuris veiks nuolat, ne tik spektaklių rodymų metu. LNDT administracija kol kas neatskleidžia jo pavardės, tik užsimena, kad jis yra dirbęs pasaulyje garsiame Kopenhagos restorane, įvertintame „Michelin“ žvaigždutėmis. Teatro restorano erdvė nustebins net visko mačiusius – staliukai bus išdėstyti netgi ant teatro stogo, iš kurio atsiveria nuostabi panorama.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis