Rasa Sagė apie antrąjį romaną: „Mes net neįtariame, kaip mažiausias mūsų poelgis gali pakeisti kito žmogaus likimą“

Parašyta daugybė psichologinių knygų apie santykius, tačiau kaip santykiuose veikia drugelio efektas?

Kas nutinka, kai į žmonių tarpusavio santykių ežerą mes įmetame akmenuką – žodį, veiksmą, poelgį, kuris sukelia apie save tokius ratilus, kad net keičia to žmogaus likimą? Atsakymus į šiuos klausimus Rasa Sagė pateikia antrajame leidyklos „Alma littera“ išleistame romane „Tavo likimo krašteliu einu“.



knyga
knyga
Leidyklos ALMA LITTERA nuotr.



„Žmogus prasideda tada, kai užmezga ryšį su kitu žmogumi“, – sako R. Sagė. „Pagrindinė šios knygos idėja yra ta, kad ryšys tarp žmonių yra pats stipriausias, pats galingiausias ir pats nuostabiausias įrankis, kuris kuria mūsų pasaulį. Nematomi ryšiai, draugystė ir nesantaika, pavydas ar džiaugsmas už kitą, neištikimybė ar atviras pasikalbėjimas, bandymas rasti problemų priežastis ar jų ignoravimas, daro poveikį ne tik tiems, kurie yra pagrindiniai šių įvykių veikėjai, bet ir aplinkiniams žmonėms. Ir ne tik artimiausiems, bet ir tolimiems, visai nepažįstamiems. Šių ryšių poveikis yra labai stiprus, nors ir nematomas.“


Knygos istorija pasakoja apie dvi merginas, kurios būdamos geros bendradarbės ir netgi draugės, staiga ima viena į kitą šnairuoti. Priežastis – numanoma konkurencija, kuri atsirado vienos iš merginų sąmonėje todėl, kad ji nepasitiki savimi, yra nelaiminga. Merginos nebesikalba, nebeatsako į viena kitos darbinius laiškus, ilgainiui nebegali pakęsti viena kitos. Tai tęsiasi tol, kol galų gale viena iš jų neištveria. Tai ir yra akmenukas, kuris įmestas į ramų tarpusavio santykių vandenį jį sudrumsčia ir ima kelti ratilus. Nuo to keičiasi viskas.


Romano pabaigoje autorė klausia, kas būtų, jeigu būtų? Jei leistume kitiems būti tokiais, kokie jie yra ir nebandytume pakeisti? Jei atmestume mintis apie tai, kokie tie kiti turi būti ir leistume jiems gyventi, gyvendami ir patys? Jei nebandytume spręsti, ar jų poelgis turėjo gerą ar blogą poveikį? Visi mes esame savo gyvenimo kūrėjai, nuo to, kaip mes elgiamės, priklauso tai, kaip mes gyvename. Kiekvieną akimirką mes renkamės: šypsotis ar verkti, supykti ar atleisti, įsižeisti arba nesureikšminti, priimti situaciją ar ją neigti.


Autorė atskleidžia, kad prieš trejus metus rašymas tapo pagrindinė jos veikla, o šios knygos idėja kilo labai seniai. Dar tada, kai ji savo mintis patikėdavo tik dienoraščiui, kai dar negalvojo rašyti knygų, tačiau ypač domėjosi santykiais, jų priežastimis ir pasekmėmis.


Žurnalistė Aina Kirdulienė apie šį romaną sako: „Jauna kūrėja, puikiai išmanydama santykių psichologiją, leidžia savo herojams eiti romano vingiais klumpant ir keliantis, pargriūnant ir atsitiesiant, teisiant ir atleidžiant, pykstant ir taikantis... Jeigu jums patinka stebėti žmones, gilintis į jų santykius, aiškintis vienokių ar kitokių veiksmų priežastis bei pasekmių ryšį – jums patiks ir ši knyga.“


Rasa Sagė yra parašiusi du romanus: „Laimingi žmonės keliauja dviračiais“ bei „Tavo likimo krašteliu einu“. Be romanų rašymo, ji rašo tinklaraštį www.apiesantykius.lt, daug bendrauja su rašančiais žmonėmis – įkūrė organizaciją „Lietuvių laisvalaikio literatūros lyga“, kurios tikslas yra vienyti laisvalaikio literatūrą kuriančius autorius, kelti jų prestižą literatūros kūrėjų bendruomenėje, skatinti skaityti lietuvių autorių kūrybą. Taip pat R. Sagė kuria Rašytojų istorijas (#rašytojųistorijos), kuriose kalbina įvairius autorius apie jų knygas, rašymą kaip užsiėmimą, amatą arba pašaukimą.


R.Sagės knygą „Tavo likimo krašteliu einu“ išleidusi leidykla „Alma littera“ jau daugiau kaip 25 metus vykdo savo misiją – skatina pažinimo ir skaitymo poreikį, teikia pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Alma littera“ leidžia knygas suaugusiems, vaikams ir paaugliams, šviečiamąją ir mokomąją literatūrą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis