Aktorius Vytautas Rumšas vyresnysis: „Teatre svarbiausias yra artistas“

Per daugiau nei 40 metų trunkančią karjerą V. Rumšas sukūrė virš 60 vaidmenų.

Artistas teatre turi būti žynys. Galbūt perėjęs visokius išbandymus, pelkes, kalnus, prarajas, gėrimus, ką tiktai nori. Bet be tikslo kilti į viršų – artisto nėra“, – mintimis apie profesiją video interviu dalinasi vienas žymiausių savo kartos aktorių Vytautas Rumšas vyresnysis.Lietuvos teatro sąjungos nuotr.Per daugiau nei 40 metų trunkančią karjerą V. Rumšas sukūrė virš 60 vaidmenų. Garsus menininkas dirbo su žymiais lietuvių teatro režisieriais – Kazimiera Kymantaite, Irena Bučiene, Rimu Tuminu, Jonu Vaitkumi, Eimuntu Nekrošiumi ir kitais. Jam gerai pažįstama kino industrija, televizija.


Jo profesinis kraitis didžiulis, patirtys įspūdingos. 1973 metais, ką tik po studijų jaunas V. Rumšas buvo priimtas dirbti į tuometinį Akademijos dramos teatrą, kuriame vaidina iki šiol. Netgi nuo 2000 m. iki 2005 m. buvo šio teatro generalinis direktorius. Žiūrovai čia matė pačius įvairiausius V. Rumšo sukurtus herojus – Sidabrą iš B. Dauguviečio „Žaldokynės“, Klaudijų iš V. Šekspyro „Hamleto“, Harpogoną iš Moljero „Šykštuolio“, Ignacijų Glembajų iš M. Krležos „Elito (Ponai Glembajai)“ ar naujausią jo vaidmenį – Profesorių Lybigą lenkų režisieriaus Krystian Lupa spektaklyje „Didvyrių aikštė“. Lietuvos teatro sąjungos nuotr.Prieš savaitę V. Rumšas žiūrovus pakvietė į antrąją savo spektaklio premjerą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pagal I. Bergmano kūrybą „Scenos iš vedybinio gyvenimo“. Lygiai prieš tris metus jis pristatė spektaklį pagal to paties autoriaus kūrybą „Intymūs pokalbiai“: „Ne, aš nesu režisierius, nors prie Kauno pilies esu pastatęs dvylika spektaklių. Bet žinot, kas mane veda – idėja. Tikrieji režisieriai stato per metus vieną, du, tris spektaklius, aš šitaip negalėčiau. Man reikia laiko“.


V. Rumšas įsitikinęs, kad nepaisant skirtingų profesijų žmonių, dirbančių teatre dėl bendro tikslo, visų svarbiausias – artistas.


Video interviu: https://youtu.be/MVAF-7f0S9s


Autoriai: Saulė Norkutė, Marija Martinaitienė, Narvydas Naujalis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis