Kviečia teatralizuota muzikinė pasaka visai šeimai „Trimito miestas“

Į muzikininę pasaką kviečia valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestrasTrimitas“.

Muzika – tai pati universaliausia kalba, kuria lengviausia susikalbėti visame pasaulyje“, – teigia orkestro vadovas prof. dr. Antanas Kučinskas, pristatydamas pirmąją profesionalaus repertuaro vaikams premjerą „Trimito miestas“, kurioje orkestro muzikantai ne tik gros, bet ir atliks tam tikrus vaidmenis.


Teatralizuotoje muzikinėje pasakoje jaunoji publika bus supažindinta su orkestro muzikos instrumentais, jų specifika, smalsiausieji sužinos, už ką yra atsakingas dirigentas, kiti orkestro nariai, o suaugusieji atras jiems skirtą dėmenį – švelniai ironišką paralelę su valstybei ir visuomenei būdingomis aktualijomis.D. Matvejevo nuotr.Kiekviena orkestro instrumentų grupė bus metaforiškai susieta su mūsų visuomenę sudarančiais socialiniais sluoksniais. Tarkim, dirigentas taps eismo reguliuotoju, klarnetai bus eiliniais miestelėnais, saksofonų grupė atstovaus miesto mušeikas, o tūbos gins turtuolių interesus ir pan. Svarbiausias muzikinės kelionės po „Trimito miestą“ keliamas klausimas: ar gali labai skirtingi žmonės darniai sugyventi vardan bendro tikslo – muzikos ir harmonijos?


Muzikinė istorija „Trimito miestas“ – tai pirmas žingsnis link išsamaus orkestro repertuaro vaikams formavimo. Vėliau ketinama parengti programą „Per pasaulį su „Trimitu“, kurioje pasitelkus muziką jaunoji auditorija atvers įvairių tautų kultūrų ir tradicijų pasaulius. Trečias žingsnis – tai jau turimos programos „Muzika po pamokų“ atnaujinimas, kai animacinius filmus palydi gyvai atliekama, o ne iš fonogramos skambanti muzika.D. Matvejevo nuotr.Jaunosios publikos žmogiškųjų vertybių ugdymas muzikos pagalba – viena iš prioritetinių orkestro „Trimitas“ kūrybinės veiklos krypčių.


„Trimito miesto“ premjera vasario 9 d. 12.00 val. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre (T. Kosciuškos g. 11, Vilnius)

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis