Ruošdamiesi šventėms žmonės galvoja apie dovanas, sveikesnį stalą ir gerus darbus

Kalėdos šalies gyventojams yra ypač svarbi šventė. Absoliuti dauguma per šias šventes laiką leis su šeima ir duos pažadus ateinančiais metais šeimai jo skirti dar daugiau.

Ruošdami šventinį stalą derins tradicijas ir pasaulio skonius, stengsis, kad patiekalai būtų sveikesni ir nustebintų artimuosius. Bandys pirkti pagal pirkinių sąrašą, kad įsigytų tiek, kiek suvalgys. Pirks panašiai kaip ir pernai: didžioji dalis stalui ketina išleisti 51–100 eurų, dovanoms – nuo 90 eurų. Dovanos geras emocijas teikiančias ir praktiškas dovanas. Ir stengsis daryti gerus darbus, bent jau ne mažiau negu pernai per Kalėdas.Organizatorių nuotrTokias ir daugiau tendencijų apie šalies gyventojų pasiruošimą Kalėdoms atskleidė prekybos tinklo „Maxima“ lapkričio pabaigoje atlikta internetinė pirkėjų apklausa, kurioje dalyvavo beveik 3 tūkst. respondentų iš visos Lietuvos. Įmonės komercijos vadovės Vilmos Drulienės teigimu, akivaizdu, jog per šventes žmonės nori kuo mažiau laiko skirti ruošai, o daugiau – šeimai, bendravimui ir geriems darbams.Vilma Drulienė
Vilma Drulienė
Organizatorių nuotr.Pastebima, jog daug ką žmonės įsigyja paskutinėmis dienomis iki didžiųjų švenčių. Natūralu, kad maisto prekes šventiniam stalui jie perka paskutinėmis dienomis – viskas juk turi būti itin šviežia. Tačiau mūsų duomenys rodo, kad likus kelioms dienoms iki šv. Kalėdų nuperkama ir daugiausia dovanų bei jų pakavimo priemonių, taip pat dekoro namams, eglutėms, stalui.


Atlikta apklausa parodė, kad sveikesnius patiekalus ant stalų per šventes siekia dėti du iš trijų apklaustųjų ir beveik visi (86 proc.) stengiasi ar labai stengiasi, kad maisto netektų išmesti, dėl to perka pagal iš anksto sudarytą sąrašą. Šventiniam stalui šiemet ketinama skirti tiek pat, kiek ir pernai: 40 proc. apklaustųjų Kalėdų vaišėms planuoja išleisti 51–100 eurų (2017 m. buvo 43 proc.). 29 proc. stalui ketina skirti iki 50 eurų, penktadalis – daugiau nei 100 eurų, dar dalis nepanoro atskleisti savo ketinimų.Organizatorių nuotr.Dovanoms didžioji dalis apklaustųjų ketina skirti apie 100 eurų, kaip ir pernai. 43 proc. šiemet teigia skirsiantys 90 eurų ir daugiau. Dar 18 proc. mano, kad dovanoms prireiks 31–60 eurų, 16 proc. – 61–90 eurų, likusioji dalis savo ketinimų neatskleidė. Svarbiausia apklaustiesiems, kad dovanos būtų praktiškos ir keltų geras emocijas (po 65 proc.). Dėl to dauguma rinksis valgomas dovanas (54 proc.) – saldumynus, kavą, gurmanišką sūrį, gėrimus ir pan. Taip pat žmonės dovanos vaikiškų žaislų, knygų, smulkių dovanėlių ir interjero detalių – užrašinių, žvakių, kai kurie pirks dovanų smulkios buitinės technikos – barzdaskutę, plaukų džiovintuvą, maisto smulkintuvą, muzikos grotuvą ir kt.Organizatorių nuotr.Dauguma prieš Kalėdas stengiasi daryti gerų darbų. 42 proc. tinka ir dar 39 proc. vidutiniškai tinka teiginys: „Prieš Kalėdas aš visuomet padarau gerų darbų visuomenei, tokių kaip dalyvavimas gerumo akcijose, vienišų senelių lankymas, našlaičių lankymas, nepasiturinčių rėmimas ir kita“. Įdomu tai, kad 60 proc. apklaustųjų duoda sau pažadus naujiems metams – dauguma ateinančiais metais planuoja skirti daugiau dėmesio šeimai, aktyviam gyvenimo būdui ir sveikiau maitintis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis