Naujųjų išvakarėse – Vienos aukso amžius, tviskantis brodvėjus ir Latino ritmai

Persikėlimas į Vienos aukso amžių, skambant valsams. Pasivaikščiojimas po tviskantį brodvėjų miuziklų melodijų apsuptyje. Žiemos šalčio išmainymas į karštus Lotynų Amerikos ritmus. Tokį scenarijų Naujųjų išvakarėms paruošė Kristupo festivalis, inspiruotas draugystės su dirigentu, kompozitoriumi Gerardo Estrada Martínezu (Venesuela).

Jis gruodžio 30 d. į Šv. Kotrynos bažnyčios sceną žengs su specialiai pasirodymui suburtu Kristupo festivalio orkestru bei charizmatiškais operos solistais – Irina ir Dmitrijumi Muliarčikais.


Dirigento kelias į muzikinį pasaulį prasidėjo gimtajame Karakase, griežiant smuiku ir grojant perkusija. Vėliau jis mokėsi dirigavimo Londono Karališkoje muzikos akademijoje, taip pat sėmėsi žinių iš tokių asmenybių, kaip Rodolfo Saglimbeni, Francisco Navarro Lara.Gerardo Estrada Martínezas
Gerardo Estrada Martínezas
Organizatorių nuotr.Šio venesueliečio batutai paklūsta tiek didžiausi orkestrai, tiek skirtingi stiliai bei žanrai. Ypatingą dėmesį menininkas skiria Lotynų Amerikos muzikai, tad nei vienas pasirodymas neapsieina be išskirtinių muzikinių inkliuzų. Pasak G. E. Martínezo, jis yra nuolatinėse tobulumo paieškose, nes šventai tiki ypatinga muzikos galia žmonėms bei pasauliui.


Gerumas, teisingumas, žmogaus stiprybė bei trapumas yra ir solistų – Irinos bei Dmitrijaus Muliarčikų įkvėpimo šaltinis. Tai - dainininkai, susikrovę solidų kūrybinį kapitalą tarptautiniuose konkursuose, prestižiniuose festivaliuose, operos teatruose. Abu atlikėjai studijavo M. Glinkos Minsko muzikos kolegijoje, o žinias gilino daugelyje meistriškumo kursų su iškiliausiais šių dienų vokalistais.


Sopranas I. Muliarčik studijas tęsė Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje, o šiuo metu mokosi Sankt Peterburge (Marijos teatro solistės A. Kalaginos kl.)Baritonas D. Muliarčikas
Baritonas D. Muliarčikas
Organizatorių nuotr.Baritonas D. Muliarčikas tiek publikos, tiek profesionalų vertinamas ne tik už puikų, galingą balsą, bet ir aktorinį meistriškumą. Nuo 2014 m. jis studijuoja Sankt Peterburgo konservatorijoje. Atlikėjas bendradarbiavo su Gardino, Krokuvos, Liublino filharmonijos, Michailo Finbergo, Varšuvos simfoniniais orkestrais, atliko pagrindinius vaidmenis G. Verdi „Rigoletas“ , G. Donizetti „Rita“ ir kt.


Trijulė pasirodymui Vilniuje ruošiasi itin atsakingai bei su dideliu džiaugsmu: „Mums patikėta svarbi misija – sukurti emociją, kuria šimtai žmonių pasitiks Naujuosius. Tai – labai gražus, naujų vilčių, svajonių metas. Norime jį atliepti savo programoje: po truputį įsisuksime valso žingsniu, tempui greitėjant vis tolsime nuo kasdienybės, o pabaigsime...šėlsmu!“, - šypsosi dirigentas.


Koncertas „Naujieji: nuo Štrauso iki Latino“ vyks gruodžio 30 d., sekmadienį, 17.30 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius). Programoje skambės J. Strausso, F. Leharo, E. Lecuona, A. Piazzollos ir kt. kūriniai. Atlikėjai: Irina Muliarčik (sopranas), Dmitrijus Muliarčik (baritonas), Kristupo festivalio orkestras. Dirigentas Gerardo Estrada Martínezas.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis