Atnaujintoje Kauno lėlių teatro scenoje - spektaklio apie toleranciją premjera

Pasikalbėjimas su ūgtelėjusiu Kauno valstybinio lėlių teatro žiūrovu šiandien ypač aktualiomis tolerancijos, pagarbos ir pakantumo kitokiai pasaulėžiūrai, gyvenimo būdui, kitai kultūrai ar tautai temomis vyks naujame spektaklyje „Užburtas kalnas“.

Jo premjera ką tik atnaujintoje teatro Didžiojoje scenoje numatyta ateinantį savaitgalį.


Kaip skelbia teatras, kinematografiškame, vaizdiniais kuriamame spektaklyje, „pagardintame“ komiškomis situacijomis ir žiupsniu ironijos, bus pasakojama apie per amžius skirtingus Dievus garbinusių tautų atstovų žygį į statų kalną link laimės žiburio.


„Užburto kalno“ premjera - antroji šį sezoną. Spektaklio režisierius, lėlininkas Andrius Žiurauskas, dailininkė - Giedrė Brazytė, kompozitorius - Olegas Jerochinas. Spektaklyje vaidina aktoriai Jolita Ross, Mindaugas Černiauskas, Remigijus Endriukaitis, Andrius Žiurauskas.


„Norėjosi šiais susvetimėjimo ir susiskaldymo laikais sukurti spektaklį apie tai, jog visi žmonės, nepriklausomai nuo jų pasaulėžiūros, siekia bendro tikslo“, - mintimis apie kūrybines intencijas dalinosi režisierius A. Žiurauskas.


Anot teatro atstovės Kristinos Baguckaitės, šis pastatymas - išskirtinis ir dėl techninių galimybių, kurių atsirado atnaujinus garso įrangą Didžiojoje salėje. Atsisakius dialogo bei pasakojimo, premjeriniam spektakliui, lyg kino filmui, kuriamas garso takelis, vaizdą derinant su natūraliais garsais.Kaunp valstybinis lėlių teatras
Kaunp valstybinis lėlių teatras
Kauno valstybinio lėlių teatro nuotr.Ši premjera, Kauno valstybinio lėlių teatro vadovo Sigito Klibavičiaus teigimu, - ne vienintelis reikšmingas įvykis teatre, - prie pabaigos artėja bemaž pusmetį užtrukusi dalies pastato rekonstrukcija. Jos metu atnaujinta Didžioji salė, I ir II aukšto vestibiuliai, administracinės patalpos, sanitariniai mazgai, naujai perdengtas pastato stogas.


„Dėl tos rekonstrukcijos, kurios pradžia gegužei baigiantis buvo labai viltinga, mūsų lėlininkai turėjo daugiau galimybių išvykti su spektakliais į kitus regionus. O kadangi šauniai pradėję darbus bei lygiai taip pat gražiai juos tęsdami statybininkai tęsėjo savo žodį dar prieš Naujuosius rekonstruoti teatro Didžiąją salę, tai ir ši premjera, ir tradiciniai kalėdiniai spektakliai - šventės mažiesiems žiūrovams vyks būtent joje“, - Eltai sakė Kauno valstybinio lėlių teatro, savo kūrybinėje biografijoje turintis daugiau nei 200 pastatymų, ilgametis vadovas.


ELTA primena, kad šį lėlių teatrą praėjusio šimtmečio viduryje įkūrė dramos aktoriai Stasys Ratkevičius (1917-2010) bei Valerija Gruodytė-Ratkevičienė (1916-2004) Marijampolėje. 1958 metų pavasarį žiūrovai išvydo pirmąjį lėlių teatro spektaklį „Stebuklingasis Aladino žibintas“, o 1960-aisiais teatras persikėlė į Kauną, į tarpukariu pastatyto kino teatro „Odeon“ (vėliau - Glorija“,sovietmečiu - „Baltija“, „Pionierius“) patalpas, kuriose lėlės gyvena ir dabar.


Antrasis Europos Sąjungos lėšomis vykdomų darbų etapas Kauno valstybiniame lėlių teatre (Mažosios salės ir Lėlių muziejaus rekonstrukcija) numatytas ateinančiais metais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis