Kauno rajone duris atveria net 16 kūrybinių dirbtuvių

Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC) paskelbė vietas, kur žmonės patys gali sukurti artėjančių Kalėdų nuotaiką, įkūnytą savos gamybos Advento vainiko, angelo figūrėlės, šventiškai dekoruotos žvakidės, kalėdinių magnetukų, sapnų gaudyklės ar kitų atskubančių švenčių pranašų, papuošiančių namus arba virsiančių dovana mielam žmogui.

Prieššventinės kūrybinės dirbtuvės laukia visų, kurie su šeima, draugais ar kolektyvu nori savo rankomis kurti Kalėdų stebuklą, papuošiantį namus, virsiantį dovana draugams ar talismanu ateinantiems metams. Tai, ką siūlo Kauno rajono TVIC, yra alternatyva: ne pirkti, o patiems gamintis kalėdines puošmenas, simbolius ir dovanas. Tai ir galimybė įsitikinti, kad kalėdinė dvasia gyvena ne prekybos centre, o kiekvieno didžiųjų metų švenčių laukiančio žmogaus širdyje.Kauno rajono savivaldybės nuotr.Anot Kauno rajono savivaldybės, Raudondvario dvaro Menų inkubatoriuje siūloma net 16 kalėdinių edukacijų. Smagiausia jose dalyvauti atvykus su šeima, mokyklos klase, įstaigos kolektyvu, draugų kompanija ir visiems kartu panirus į kūrybos procesą.


Čia galima pasigaminti keraminį eglutės žaisliuką, išlieti jį iš vaško arba puošti gintarais, piešiniais ant stiklo. Galima ir pasigaminti savo angelą, kvepiančių šventinių žvakių, dekoruoti kalėdinę žvakidę, sukurti floristinę kompoziciją, nusipinti Advento vainiką bei išdabinti jį taip, kad panašaus niekas neturės. Mokomasi originaliai papuošti darbo kalendorių ateinantiems metams, pasigaminti kalėdinių magnetukų ar ilgiausiomis metų naktimis praversiančią sapnų gaudyklę, taip pat - meniškai supakuoti dovanas, kalėdiniais motyvais išdekoruoti puodelius. Dar galima iš veltinio siūti kalėdines kojines, po to jomis, su meile ir išmone dekoruotomis, puošti namus.Kauno rajono savivaldybės nuotr.Organizuojantys užsiėmimus prieškalėdiniu metu Raudondvario dvaro Menų inkubatoriaus edukatoriai žino, kaip smagu panirti į Kalėdų dvasios kūrybą. Kai kuriose Raudondvario dvaro menų inkubatoriaus kūrybos dirbtuvėse besimokantys bus vaišinama arbata, jiems bus pasakojamos istorijos apie vieną ar kitą kalėdinę tradiciją, kuriamo objekto simboliką.Raudondvaris
Raudondvaris
Kauno rajono savivaldybės nuotr.Raudondvaryje, į kurį šventiniu laikotarpiu suvažiuoja ir netoliese esančio Kauno gyventojų, visus ir vėl vilios šventiškai papuoštas dvaro parkas, ant pastatų ir medžių - kalėdinių girliandų sekama šviesos pasaka, spindinti pagrindinė Kauno rajono eglė, karieta, išlietas čiuožyklos ledas. Ekskursantams šią Kalėdų karaliją aprodys grafienė, reginius palydėdama pasakojimais apie kalėdines tradicijas Raudondvario Tiškevičių dvare. Vakarą sušildys puodelis karštos arbatos iš grafienės Rozalijos rankų.Grafienė Rozalija kviečia į teatralizuotas ekskursijas.
Grafienė Rozalija kviečia į teatralizuotas ekskursijas.
Kauno rajono savivaldybės nuotr.Zapyškyje, Kūrybos ir užimtumo stuboje, laukiami visi, kurie neįsivaizduoja Kalėdų be angelų. Tie, kuriems angelas neatsiejamas nuo gražiausių, mistiškiausių metų švenčių, kurie norėtų savo gamybos angelu papuošti eglę, pasikabinti jį ant sienos ar tiesiog turėti šaunią Kalėdų dovaną.


„Siuvimo dirbtuvėms vadovaus dailininkė tekstilininkė Živilė Muraškienė, o vėlimo - menininkė Irena Petravičienė“, - pasakoja Zapyškio Kūrybos ir užimtumo stubos atstovė Daiva Vaišnorienė.


Vilkijos apylinkėje, Antalkių kaime, Sadauskų sodyboje, laukiami tie, kurie norės išsikepti kūčiukų ir pagal šimtametį receptą kepamą kalėdinį pyragą. Tešlos maišymas ir minkymas, kaip visi žino, yra magiškas ritualas, sujungiantis visus jame dalyvaujančius žmones, jis dovanoja ramybę, taiką, harmoniją. Sodybos šeimininkai kepėjų kolektyvą vaišins putinų arbata.


Kauno rajono savivaldybės nuotr.Sumaniusius savo rankomis susikurti kalėdinę dvasią Vilkijoje, A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje, kviečia kalėdinių šiaudinių žaisliukų dirbtuvės. Tokie žaisliukai, ko gero, - viena archaiškiausių, giliausias šaknis turinti kalėdinė puošyba.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis