Vestuvių planuotojai jau žvelgia į kitą sezoną

„Kai dainuoju vestuvėse, nejučia prisimenu ir mūsų su vyru tuoktuvių dieną. Visada tokiose šventėse išgyveni smagų jaudulį“, – šypsodamasi po pasirodymo vestuvių sezono uždarymo renginyje „Planuok, dekoruok, švęsk‘ 2018“ sakė grupės „Queens of Roses“ narė Akvilė Kisielienė.

Žinomai moteriai su kitomis grupės narėmis visada smagu atlikti programą tokių švenčių, kaip vestuvės, metu. „Juk dainininkui ar grupei visada malonu sužinoti, kad yra itin mėgstami jaunavedžių ir būtent juos kurti vakaro nuotaiką pasirinko svarbiausiai savo gyvenimo šventei“, – mano dainininkė.N. Januškos nuotr.Vestuvių planuotojų-dekoratorių renginys „Planuok, dekoruok, švęsk“ organizuojamas jau antrus metus iš eilės. „Tai – tarsi didžiulis spektaklis vestuvių tema, – renginio idėją apibūdina jo sumanytoja, žinoma vestuvių planuotoja Inga Šmigelskienė. – Mes, vestuvių planuotojai, sėdime tarsi šventės svečiai, o mums rodoma programa, kurią pristato švenčių paslaugų teikėjai. Renginio metu jie tiesiog dirba savo darbą, o mes susipažįstame su naujausiomis tendencijomis ir išskirtiniais pasiūlymais, kuriuos paskui galime rekomenduoti jaunavedžiams“.


Vakarą, vykusį viešbutyje „Margis“, vedė renginių vedėjas Nedas Stankevičius. Be grupės „Queens of Roses“ pasirodymo, ant scenos taip pat buvo galima išvysti atlikėją Aldegundą, neseniai iš JAV, persikėlusią gyventi į Lietuvą ir planuojančią pasirodyti nacionalinėje konkurso „Eurovizija“ atrankoje bei „Folk trio“. Išskirtinį pasirodymą scenoje demonstravo ir mentalistas Nicholas Kin. „Manau, kad magija, iliuzijos menas ir mentalizmas – tai, ką aš myliu ir demonstruoju scenoje – yra vestuvių šventės neatsiejama dalis. Nes juk pati šventė jau yra magija: dvi širdys susilieja į vieną ir taip sukuriama šeima. Aš esu tik tas žmogus, kuris šiai, išskirtinei dienai suteikia mistikos, džiaugsmo ir nuostabos“, – sako N. Kin.N. Kin, K. Kaikarienė ir I. Šmigelskienė
N. Kin, K. Kaikarienė ir I. Šmigelskienė
N. Januškos nuotr.Kaip sakė renginio sumanytoja I. Šmigelskienė, vieną dieną jai tiesiog toptelėjo mintis, kad daugumą vestuvių versle besisukančių žmonių ji žinanti tik iš matymo. „Suvokiau, kad nepažįstu žmonių, kurie dirba toje pačioje srityje kaip aš, nežinau kokią įmonę jie turi, kas jiems svarbu, o kas – neramina. Taip ir gimė mintis įkurti vestuvių planuotojų-dekoratorių grupę feisbuke, o neilgai trukus ir suorganizuoti pirmąjį šios srities atstovų susitikimą. Po praėjusiais metais sėkmingai įvykusio renginio buvo nuspręsta, kad tęsiame ir brandiname savo tradicijas toliau“, – renginio tikslingumu neabejoja visoje Lietuvoje vestuves organizuojanti moteris, šiųmetį renginį įgyvendinusi, bendradarbiaujant su vilniete vestuvių planuotoja Inga Klimiene, kuri rūpinosi ir šventinės erdvės dekoru.I. Klimienė (dešinejė)
I. Klimienė (dešinejė)
N. Januškos nuotr.Pasak renginyje dalyvavusios bene pirmosios mūsų šalyje vestuvių planuotojos Kristinos Kaikairienės, ši veikla pastaruoju metu itin madinga Lietuvoje. „Kas metai vis daugiau panelių noriu būti vestuvių organizatorėmis. Tačiau pamačius kiek jėgų šis darbas reikalauja, netrukus entuziazmas ima ir išblėsta. Juk ši veikla – tikras išbandymas orgnizatoriaus šeimai: „parduoti“ bene visi savaitgaliai, šventinės dienos“, – sakė K. Kaikarienė, pastebėjusi, kad įeiti į šią rinką gana lengva, tačiau joje išsilaikyti – be galo sunku.


„Aš pati apie pasakiškas ir be rūpesčių vestuves, kaip ir dauguma, svajojau nuo mažens. Tačiau, kai tekėjau, jei ir buvo Lietuvoje kokių nors vestuvių organizatorių, tai bijau, kad jų kainos man tuo metu būtų buvę tiesiog neįkandamos. Tai ir yra vienas iš mano verslo kredo, kad sukurti gražią šventę nebūtina turėti guminį biudžetą, visgi, kad vestuvės kainuoja, taip pat nereikėtų pamiršti. Tad prisiminus neįgyvendintas savo svajones, stresą bei darbus šventinę dieną, panorau padėti kitoms merginoms to išvengti. Sukauptos žinios, patirtis ir užsidegimas akimirksniu nuramina užsakovus. Man malonu pažinti jaunavedžius, padėti jiems sugalvoti kažką įdomaus, skirto išskirtinai tik jiems“, – sako jau septinti metai vestuvių organizavimo versle besisukanti I. Šmigelskienė.K. Kaikarienė (viduryje)
K. Kaikarienė (viduryje)
N. Januškos nuotr.K. Kaikarienė pastebėjo, kad planuojant vestuvių šventę, svarbu paisyti ne tik jaunavedžių, bet ir jų tėvelių troškimų, pastebėjimų, įžvalgų. „Svarbu, kad po šventės neliktų jokių nuoskaudų“, – sako žinoma vestuvių planuotoja, priminusi, kad Lietuvoje vis dar gajos tradicijos, jog vestuvių šventę jauniesiems dovanoja tėvai, jie rūpinasi jos biudžetu.


Renginio sumanytoja I. Šmigelskienė sakė, kad praėjęs vestuvių sezonas, buvo iškirtinis tuo, kad šįmet visus vestuvininkus lepino šilti ir saulėti orai ne tik vasarą, bet ir pavasarį bei rudenį. „Tokio oro neturėjome dar niekada, o tai leido mums visiems įgyvendinti itin daug gražių projektų po atviru dangumi“, – pasidžiaugė I. Šmigelskienė, vestuvių planuotojų-dekoratorių bendruomenės narius vadinanti ne konkurentais, o kolegomis, į kuriuos bet kada galima kreiptis šioje veikloje nutikus vienokiai ar kitokiai situacijai. „Turbūt nesunku patikėti, kad vestuvių planuotojų veikloje kuriozinių situacijų tikrai netrūksta“, – jai antrino K. Kaikarienė.N. Januškos nuotr.Vienu akies krašteliu vestuvių planuotoja Inga Klimienė jau žvelgia į ateinantį vestuvių sezoną. „Kitą sezoną matysime vis daugiau nuotakų, pasipuošusių suknelėmis su didelėmis, plačiomis rankovėmis ar kaspinais. Suknelių audiniuose: mezginių intarpai ar netgi plunksnos. Mylinčioms judesių nevaržančias sukneles derėtu prisiminti 70-ųjų kaftaną ir nebijoti improvizuoti. Vestuvių dekoro srityje pastebiu, kad poros vis labiau ieško išskirtinumo, todėl dekoro kūrėjams suteikiama vis didesnė laisvė kurti įdomesnius įgūdžių reikalaujančius dekoro sprendimus. Vis labiau sužadėtiniams rūpi aukšta paslaugų kokybė. Kitąmet ši tendencija tik ryškės”, – apie kito sezono tendencijas kalba I. Klimienė.


Renginyje dalyvavęs žinomas kaunietis floristas, paklaustas apie būsimas tendencijas, sakė, kad jam regis, ateinantį sezoną bus itin akcentuojamas individualumas, kruopščiai parengti projektai ir atidumas detalėms. „Svarbu fantazija ir aukštos kokybės siekis!“, – neabejoja A. Mažonas.
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis