79 sezoną Nacionalinis dramos teatras pradės prancūziška O. Koršunovo „Tartiufo“ versija

Septyniasdešimt devintąjį Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) sezoną pradės Avinjono festivalyje triumfavęs „Tartiufas“.

Šis Oskaro Koršunovo spektaklis rugsėjo 18-19 dienomis bus vaidinamas Lietuvos rusų dramos teatre.


Primename, kad Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastatas bus rekonstruojamas, dėl to šį sezoną LNDT Didžiosios salės spektakliai bus rodomi kitose erdvėse - ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose. Mažoji LNDT salė veiks iki metų pabaigos.


Rusų dramos teatre žiūrovai tik du kartus turės galimybę pamatyti prancūzišką O. Koršunovo „Tartiufo“ versiją, sužavėjusią ir išrankius Prancūzijos kritikus, ir Avinjono festivalio publiką.


Lietuvos nacionalinio dramos teatro nuotr.Pasak teatro kritiko ir dramaturgo, Marselio universiteto Scenos menų profesoriaus Yannicko Butelio, Tartiufas yra meilės nuotykių mėgėjas, personažas, pasislėpęs už kaukės, žmogus be skrupulų, klastingas. Gudruolis Tartiufas primena tipą, kuris žaidžia dvigubą žaidimą su žaisti nemokančia ir taisykles bei įstatymą gerbiančia aplinka.


„Tamsus vaiduoklis persekioja Europą, ir Koršunovas jį parodo įkaitusių žarijų fone“, - „Tartiufo“ recenzijoje yra rašęs Y. Butelis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis