Iššūkius mėgstanti smuikininkė Alena Baeva Vilniaus kongresų rūmuose žibės P. Čaikovskio koncertu

Lapkričio 16 d. Vilniaus kongresų rūmuose klausytojai galės išgirsti vieną ryškiausių savo kartos atlikėjų – smuikininkę Aleną Baevą.

Kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro iš Estijos Olario Eltso, smuikininkė atliks vieną žymiausių pasaulyje kūrinių smuikui – P. Čaikovskio koncertą smuikui ir orkestrui D-dur, op. 35. Antrojoje koncerto dalyje skambės įspūdingoji austrų kompozitoriaus G. Mahlerio Penktoji simfonija.


Smuikininkė A. Baeva pasaulinio garso klasikos žvaigždžių buvo pastebėta dar mokydamasi Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje. Šalia savo oficialių studijų 2003 m. A. Baeva Mstislavo Rostropovičiaus kvietimu studijavo Prancūzijoje, o 2007 m. mokėsi Seiji Ozawos akademijoje Šveicarijoje. 2017 m. debiutavusi Lincolno centre Niujorke, smuikininkė susilaukė itin palankių kritikų vertinimų: „A. Baeva scenoje buvo tarsi magnetas. Kerėjo tiek A. Baevos instrumento skambesys, tiek garso turtingumas ir stulbinančiai tikslus intonavimas, o solistės stiprybė ir vidinė ugnis leido jos atliekamam kūriniui suskambėti kaip tikram šedevrui“, – po koncerto rašė žymus žurnalas „New York Classical Review“.


Alena Baeva
Alena Baeva
V. Shirokov nuotr.Smuikininkės repertuare šiuo metu yra daugiau nei 40 koncertų smuikui, tarp kurių – ne tik visiems puikiai pažįstami klasikos šedevrai, bet ir mažiau žinomi kūriniai. Toks atlikėjos pasirinkimas – neatsitiktinis. „Nemėgstu per ilgai užsibūti komforto zonoje“, – sako smuikininkė.


Lapkričio 16 d. Vilniaus kongresų rūmuose A. Baeva grieš vieną žymiausių ir sudėtingiausių kūrinių smuikui – P. Čaikovskio (1840–1893) koncertą smuikui ir orkestrui D-dur, op. 35. Koncertą P. Čaikovskis parašė ilsėdamasis nedideliame Šveicarijos kurorte Klarense ant Ženevos ežero kranto. Pagautas didžiulio įkvėpimo, vos per 11 dienų kompozitorius sukūrė jo eskizą, o dar per porą savaičių ir visiškai užbaigė partitūrą. Antroje koncerto dalyje skambės savo muzikinio audinio ryškumu ir ypatinga emocine skale pasižyminti austrų kompozitoriaus Gustavo Mahlerio (1860–1911) simfonija Nr. 5.Alena Baeva
Alena Baeva
V. Shirokov nuotr.


Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui šį vakarą diriguos maestro iš Estijos Olaris Eltsas. „Apdovanotas gebėjimu atskleisti tai, kas slypi viduje, šis maestro geba suteikti orkestrui šviežio ir gyvybingo skambesio“, – rašė „Artsfile Ottawa“. Dirigentas koncertuoja su Leipcigo „Gewandhaus“, Roterdamo filharmonijos, Vienos simfoniniu, Birmingamo miesto, Prancūzijos nacionaliniu, Danijos nacionaliniu ir kitais garsiais pasaulyje orkestrais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis