Anykščiuose nukambėjo pirmieji Nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras“ akordai

Vyskupo skvere vykusį koncertą „Dovana Anykščiams“ atidarė jaunieji respublikinių dainuojamosios poezijos konkursų laureatai.

Pirmuosius akordus nubraukė žavinga bei charizmatiška Emilija Statinaitė, norinti savo dainomis pasiekti klausytojų širdis. Pirmąją dainą išgirdome apie pavasarį – būtent šis simbolizuoja pradžią, tinka festivalio atidarymui. Dainose esančiais giliais jausmais publiką užbūrė Mantė Baranauskaitė. Iš šios atlikėjos lūpų nuaidėjo sielą ramuma apgaubiantys žodžiai: „Gyvent sapnais, kvėpuot širdim“. Koncertą tęsė ir šiltą bei jaukią emociją kūrė šiemetinis Sauliaus Mykolaičio premijos laureatas Valentinas Abarius. Pasak festivalio organizatorių – šie atlikėjai labai perspektyvūs. Tikimasi, kad po kelerių metų šių jaunųjų kūrėjų žiūrovai važiuos klausytis iš net iš įvairiausių šalies miestų.


Po jaunųjų bardų pasirodymo ant scenos užlipo ir savo naująją kompaktinę plokštelę pristatė daugelio vadinama Lietuvos romansų primadona, romansus dainuojanti įvairiomis kalbomis, Liuba Nazarenko. Pradėjusi nuo XIX amžiaus romansų raidos, atlikėja kvietė į skverą susirinkusius žiūrovus kartu išgyventi pasirodymo džiaugsmą, dainuoti ir niūniuoti kartu su ja.

Pasibaigus koncertui, Anykščių kultūros centre pristatytas režieierės Agnės Marcinkeičiūtės dokumentinis filmas ,,Iš kur tas švytėjimas” apie tapytoją Nomedą Saukienę. „Tai ką matysite, tikrai bus labai gražu“ – teigė renginio vedėjas Juozas Žitkauskas. Filmo režisierė A. Marcinkevičiūtė teigė, jog mintis, sukurti filmą apie dailininkę kilo pamačius jos paveikslus. „Atvykau į Dusetas parodyti filmą ir buvau pakviesta apsilankyti Dusetų miesto dailės galerijoje. Pamačiau dvi drobes. Darbai pasirodė labai įspūdingi, meistriški, o juose atsispindėjo stipri emocija. Tai buvo pasaulinė tapyba Dusetose. Pamačiusi N. Saukienės darbus, jos gyvenimą, supratau, kad tai yra tema filmui. Man buvo įdomu kaip ji kūrė, kaip užaugino be galo gražius du vaikus. Ir žinoma, jos vyras Šarūnas Sauka – visų laikų didžiausias menininkas, o jo parodų lankytojų skaičius siekia rekordus. Filmo įgyvendinimui pasikviečiau operatorę Kristiną Sereikaitę. Norėjome, kad pasimatytų santykis su aplinka, jausmai bei vertybės. Manau, kad mums pavyko, atskleisti nors mažą dalelę jos gyvenimo“, - pasakojo Agnė Marcinkevičiūtė.


Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras” Anykščiuose tęsis iki vėlyvo šeštadienio vakaro. Penktadienį Anykščių meno inkubatoriuje – menų studijoje, bus atidaryta Vijos Tarabildienės akvarelės darų paroda „Atmintis“, skirta Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-čiui, Anykščių r. savivaldybės L. ir St. Didžiulių viešojoje bibliotekoje – susitikimas su poete Dalia Saukaityte ir jos kūrybos rinktinės ,,Purpurinis vakaras” sutiktuvės. Festivalio šerdis – du didieji koncertai Dainuvos slėnyje, vyksiantys penktadienio ir šeštadienio vakarais. Penktadienio vidurnaktį, Anykščių koplyčioje aktorė Jūratė Onaitytė skaitys Antano Macenos-Jasmanto poeziją.


Festivalio trečią dieną bus susitikimas su Lietuvos atkuriamojo Seimo pirmininku, prof. Vytautu Landsbergiu, kurį moderuos žinomas televizijos laidų vedėjas Haroldas Mackevičius bei filmo „Grąžinti nepriklausomybę” peržiūrą.


Nuotraukų autoriai - Bernardas Gimbutis ir Gytis Kaminskis. Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis