Pažaislio muzikos festivalyje – kaip niekad renginių gausi savaitė

Pažaislio muzikos festivalio klausytojams skirtuose koncertuose skambės įvairių epochų originalūs kūriniai varpams bei jų aranžuotės.

Įpusėjus rugpjūčiui Pažaislio muzikos festivalio klausytojų laukia kaip niekad renginių gausi savaitė.


Tradiciniais Žolinės atlaidais Rugpjūčio 15 d., trečiadienį, 15 val. Pažaislio vienuolyne startuosiantis renginių maratonas pradžiugins vasaros karščių lepinamą publiką net šešiais koncertais. Rugpjūčio 17 d., penktadienį, 20 val. Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje ir rugpjūčio 18 d., šeštadienį, 16 val. Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje klausytojai galės mėgautis didingais kariliono garsais čia vyks Pažaislio muzikos festivalio koncertų ciklo „Skambančios istorijos“ pasirodymai, leisiantys susipažinti su Nyderlandų karilionieriaus Auke de Boero talentu.


Rugpjūčio 18 d., šeštadienį, 18 val. Rietavo kultūros centre ir rugpjūčio 19 d., sekmadienį, 20 val. Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje vyks išskirtiniai Pažaislio muzikos festivalio koncertai, kuriuose girdėsime dviejų talentingų atlikėjų, džiazo akordeonininko iš Italijos Fausto Beccalossi bei latvių violončelininko Ruslano Vilensky parengtą programą „Itališkų filmų naktis“, o rugpjūčio 18 d., šeštadienį, 18 val. Kauno r. Kulautuvos pušų amfiteatre Pažaislio muzikos festivalio svečiai taps dar vieno gražaus bendradarbiavimo pavyzdžio liudininkais, kuomet koncertuojant Artūro Noviko vadovaujamai vokalinei grupei „Jazz Island“, festivalio renginys glaudžiai įsilies į Kulautuvos miestelio bendruomenės organizuojamą kurorto 85 metų jubiliejų „Pušynų retro“.


Jau eilę metų Pažaislio muzikos festivalis kartu su seserimis kazimierietėmis kviečia visą kauniečių ir miesto svečių bendruomenę drauge švęsti Žolinę Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventę. Kaip jau tapo įprasta, Žolinės atlaidai Pažaislyje vyks giedant Kauno valstybiniam chorui, kurio meno vadovas ir vyr. dirigentas yra profesorius Petras Bingelis. Po šv. Mišių vyksiančiame nemokamame koncerte skambės kompozitoriaus Vidmanto Bartulio inicijuotas projektas „Taip niekas tavęs nemylės“, kur žaismingus, aktoriaus Dainiaus Svobono interpretuojamus tekstus palydi neįpareigojantys sąskambiai, o liūdnus prisiminimus nuspalvina rimties ir susikaupimo kupina harmonija.


Skambės daugeliui puikiai pažįstamos Česlovo Sasnausko, Stasio Šimkaus, Juozo Naujalio dainos ar giesmės, taip pat paties V. Bartulio muzika. Autorius šio koncertinio projekto žanrą įvardina kaip laisvai traktuojamą dokumentiką, grįstą istorine patriotine tematika. Išties, čia viskas grįsta tikrais faktais, įvykių aprašymais, tik jie traktuojami remiantis ne pseudopatriotišku rimtumu, o žvelgiant per sąlyginę humoro prizmę.


Nemokamuose ciklo „Skambančios istorijos“ koncertuose išgirsime vieną žymiausių Nyderlandų karilionierių Auke de Boerą. A.de Boer mokėsi unikalioje ugdymo įstaigoje Nyderlandų kariliono mokykloje. Dvi dešimtis metų jis dirba Dokumo ir Groningeno miestų karilionieriumi, o vienas iš jo valdomų ir prižiūrimų instrumentų skamba jau daugiau nei 350 metų. Atlikėjas taip pat groja vargonais, dirba pedagoginį bei edukacinį darbą. Jo soliniai rečitaliai skambėjo Danijoje, Belgijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, JAV, Kanadoje bei Japonijoje.


Pažaislio muzikos festivalio klausytojams skirtuose koncertuose skambės įvairių epochų originalūs kūriniai varpams bei jų aranžuotės, o mažieji klausytojai šeštadienį maloniai kviečiami į Vytauto Didžiojo karo muziejaus rengiamus istorinius žaidimus, kurių pradžia 15 val.


Italian night
Italian night
Organizatorių nuotrProgramoje „Itališkų filmų naktis“, kuria Rietavo kultūros centro lankytojai galės mėgautis nemokamai, skambės specialiai violončelės ir akordeono duetui aranžuota kompozitorių Nino Rota, Ennio Morricone, Giovanni Fusco, Luiso Bacalovo muzika bei ištraukos iš italų kino klasikos Luchino Visconti, Federico Fellini ir Franco Zeffirelli režisuotų filmų. Aistringas akordeonas ir elegantiška violončelė, rodos, turi mažai ką bendro, bet kai scenoje pasirodo šie išskirtiniai atlikėjai, greitai suvokiame, kad tai netiesa. F.Beccalossi groti akordeonu pradėjo nuo mažumės, klasikinį šio instrumento repertuarą studijavo Brešijos miesto konservatorijoje ir nuolatos gilinosi į džiazo improvizacijos subtilybes.


Šiuo metu jis laikomas vienu geriausių savo šalies ir tarptautinio lygmens džiazo akordeonininkų. Apie savo santykį su muzika atlikėjas kalba: „Niekad nesistengiau muzikos pagalba kalbėti ir aiškinti įprastus dalykus. Griečiau jau garsais stengiuosi atspindėti savo gyvenimą ir pažvelgti į save, klausytis savo žingsnių, mėgautis kiekviena akimirka, kiekviena fraze, kiekviena sekunde. Visa tai tarsi persmelkia mane. Muzika manoji abėcėlė.“ R.Vilensky vienas ryškiausių jaunosios kartos Latvijos violončelininkų, pasaulyje žinomo profesoriaus Davido Geringo mokinys, greitai tapęs įvairiose pasaulio šalyse laukiamu solistu ir kamerinės muzikos atlikėju.


Viena didžiausių jo aistrų neįprastų sąskambių paieškos, atskleidžiančios naujas violončelės galimybes. Jo projektai su tango muzikos meistrais bandonijos virtuozu Paolo Russo, tango pianistu Pablo Ziegler ir kitais žinomais atlikėjais sulaukė didžiulio rezonanso ir publikos susidomėjimo visame pasaulyje.


Koncertą Kulautuvos miestelio bendruomenei ir Pažaislio muzikos festivalio svečiams dovanosianti vokalinė grupė „Jazz Island“ profesionalus kolektyvas, dainuojantis įvairaus žanro muziką. Nors kolektyvo pavadinimas kalba apie džiazo stilistiką, jo repertuare novatoriškai ir netikėtai skamba įvairaus žanro muzika nuo skirtingų tautų liaudies muzikos iki klasikinių kūrinių ar visame pasaulyje populiarių dainų. A.Noviko įkurtas bei vadovaujamas kolektyvas yra pelnęs geriausio Lietuvos vokalinio ansamblio titulą, laimėjęs „Aukso paukštės“ bei Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko“ apdovanojimus. Pažaislio muzikos festivaliui parengtoje „Jazz Island“ programoje skambės aranžuotos lietuvių liaudies dainos, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Algimanto Bražinsko, Mikalojaus Noviko, Luigi Boccherini, Duke Ellingtono, Benny Golsono, Paulo McCartney, Johno Lennono, Freddie Mercury bei Marko Marjanowski kūriniai.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis