Pirmąjį rudens mėnesį augalinio maisto gerbėjai rinksis net į du renginius

Pirmąjį rudens mėnesį augalinio maisto gerbėjai rinksis net į du renginius – rugsėjo 8 d. Kauno Nepriklausomybės aikštėje greta soboro vyks festivalis „Vegfest LT Kaunas“, o rugsėjo 14-16 d. Tautų mugės metu Vilniaus Totorių gatvėje įsikurs „Vegfest LT Vilniaus ruduo“.


Renginių Kaune ir Vilniuje lankytojų lauks veganiškų prekių mugė, paskaitos, maisto gaminimo pamokos ir kita programa. „Kaune mugė bus kiek didesnė nei Vilniuje, o Vilniuje išsiskirs tuo, kad šįkart Tautų mugės prašymu joje dalyvaus kaip niekuomet daug prekybininkų iš užsienio“, – pasakojo festivalio organizatorė Ventė Viteikaitė. Savo produkciją pristatys gamintojai iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos. Renginyje prekiauti leidžiama tik tokiomis prekėmis, kuriose nėra gyvūninės kilmės sudėtinių dalių bei kurios nėra testuotos su gyvūnais.


Mugė
Mugė
G. Stepanavičiūtės nuotr.Atėjusieji galės paragauti įvairių užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusfabrikačių, ekologiškų prekių, virtuvės įrangos, receptų knygų, natūralios kosmetikos, papuošalų, aksesuarų, drabužių, veganų atributikos, prekių vaikams.


Visą renginio savaitę Kauno miesto Vinco Kudirkos bibliotekoje vakarais vyks paskaitos – nuo pirmadienio iki penktadienio jas skaitys neseniai Kaune duris atvėrusios Gyvensenos medicinos klinikos gydytojai, o šeštadienio popietę į paskaitą „Energija, sveikata ir motyvacija: kaip jų pasiekti?“ pakvies žinomas sportininkas, sporto treneris ir mitybos specialistas Andžej Michmel.


Gaminiai
Gaminiai
Organizatorių archyvas / G. M. Vilkaitės nuotr.Speciali edukacinė programa bus surengta ir Vilniuje, ji bus paskelbta kiek vėliau.


„Tai pirmieji mūsų renginiai viešose, o ne privačiose erdvėse“, – džiaugėsi Ventė. Tiesa, nesklandumų išvengti nepavyko – renginys Kaune turėjo vykti visai kitoje miesto vietoje. Jau buvo apie tai paskelbta ir socialiniuose tinkluose, ir žiniasklaidoje, kai paaiškėjo, jog savivaldybė tai dienai toje vietoje yra išdavusi leidimą dar vienam renginiui. „Gerai, kad greitai apsižiūrėjome. Mūsų renginį teko perkelti į Nepriklausomybės aikštę“, – sakė Ventė.

Pasak jos, festivalis auga ir jam reikia vis daugiau vietos. Į šiuos renginius visi norintys prekiauti netelpa, o lankytojų skaičius skaičiuojamas tūkstančiais, tad festivalio komanda jau kuris laikas dairėsi naujų erdvių.


Keksiukai
Keksiukai
Organizatorių archyvas / G. M. Vilkaitės nuotr.Veganai mano, jog nedera savo reikmėms išnaudoti kitų gyvų būtybių, todėl nevartoja mėsos, žuvies, jūrų gėrybių, pieno produktų, kiaušinių ir netgi medaus, nenaudoja gyvūninės kilmės medžiagų turinčios ar su gyvūnais testuotos kosmetikos, vengia kailio ir odos gaminių, neina į zoologijos sodus, delfinariumus ir cirką.Mugė
Mugė
G. Brazėnaitės nuotr.


Tačiau rinktis veganizmą skatina ne tik etinės priežastys – tokia mityba yra žymiai sveikesnė nei mėsiška, taip pat mažiau kenksminga aplinkai. Net itin konservatyvia laikoma Pasaulio sveikatos organizacija augalinę mitybą pripažįsta kaip tinkamą bet kokio amžiaus žmonėms, įskaitant kūdikius, vaikus, paauglius, suaugusiuosius, nėščiąsias ir maitinančias moteris, senyvo amžiaus žmones, sportuojančius, o mėsos gaminius priskiria pirmosios kategorijos kancerogenams. Intensyvios gyvulininkystės daroma žala gamtai yra didesnė nei visos gamybos ir transporto kartu sudėjus.


„Priežasčių rinktis veganizmą – daug, žmones stabdo tik seni įpročiai ir įsitikinimas, kad augalinė mityba blanki. Tačiau tai visiška netiesa – ateikite į „Vegfest LT“ renginius ir patys tuo įsitikinsite“, – tvirtino V.Viteikaitė.

Įėjimas į renginius bei paskaitų programą – nemokamas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis