„Sevilijos kirpėjuje“ – dar nematyta Rozina

Gegužės 10 ir 11 d. Gioacchino Rossini operos „Sevilijos kirpėjas“ spektakliuose debiutuos nauja Rozinos partijos atlikėja – lyrinis koloratūrinis sopranas Ilona Pliavgo.

I.Pliavgo prieš penkerius metus baigė operos dainavimo magistro studijas LMTA. Ji – docentės Jolantos Čiurilaitės, dainavusios Roziną ankstesniame LNOBT „Sevilijos kirpėjo“ pastatyme, mokinė.

„Dabar dėstytoja labai pergyvena ir laiko sugniaužusi kumščius už mano sėkmę. Populiariausią Rozinos ariją „Una voce poco fa...“ mokiausi dar studijų metu, tačiau tuomet nė neįsivaizdavau, kokios apimties yra visa Rozinos partija“, – atvirauja „Sevilijos kirpėjo“ debiutantė.

LNOBT scenoje I.Pliavgo pirmąkart dainavo praėjusį rudenį atlikdama Adelės partiją Johanno Strausso operetėje „Šikšnosparnis“. Rozina taps antruoju jaunosios solistės parengtu vaidmeniu šio teatro repertuare. I.Pliavgo taip pat yra dainavusi Baroko operos teatro pastatymuose, dalyvavusi kamerinės muzikos koncertuose Vokietijoje su įvairiais šios šalies orkestrais.

„Prieš žengdama į sceną, žinoma, jaudinsiuosi, tačiau jaučiu, kad Rozinos partija tinka mano balsui: joje gausu koloratūrinių kaskadų, viršutinį registrą atskleisti leidžiančių aukštų natų. Patinka ir šiuo metu rodomas spalvingas, gyvenimo džiaugsmu spinduliuojantis ispanų režisieriaus Emilio Sagi „Sevilijos kirpėjo“ pastatymas. Galvoju, kad operų žiūrovai jau pavargę nuo modernaus minimalizmo – eidami į teatrą jie tikisi šventės ne tik ausims, bet ir akims. Manoji Rozina nuo ankstesnių skirsis jau vien tuo, kad įgaus ugningo mano temperamento ir jaunatviško gyvybingumo“, – drąsiai žada debiutantė.

Kartu su I.Pliavgo „Sevilijos kirpėjo“ spektakliuose dainuos svečias iš Latvijos nacionalinės operos Janis Apeinis (Figaras), taip pat lietuvių solistai Mindaugas Jankauskas (Grafas Almaviva), Arūnas Malikėnas (Daktaras Bartolas), Liudas Mikalauskas (Don Bazilijus), Laima Jonutytė (Berta). Abu spektaklius diriguos pastatymo muzikos vadovas Julius Geniušas.

Besirengiantiems stebėti ketvirtadienio „Sevilijos kirpėjo“ spektaklį žiūrovams vertėtų į teatrą atvykti valanda anksčiau, mat nuo 17.30 val. Raudonojoje fojė vyks susitikimas su operos primadona Viktorija Miškūnaite, šiuo metu rengiančia Elektros partiją Wolfgango A. Mozarto operoje „Idomenėjas“. Garsaus britų režisieriaus Grahamo Vicko režisuoto „Idomenėjo“ premjeros LNOBT laukiama gegužės 31 ir birželio 2 dienomis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis