Ko tikimės iš operos šiandien ir ko iš jos reikalausime rytoj?

Kviečiame į tarptautinį forumą „Opera rytoj: tarp estetinės tradicijos ir aktualiosios raiškos“.

Prisiminkime, kokių skirtingų įspūdžių galime išgirsti po vienos ir tos pačios operos premjeros. Tai, kas vienam žiūrovui atrodo aktualu ir novatoriška, kitam tėra egoistinis statytojų ambicijų demonstravimas. Tai, kas vienam kelia nuoširdų estetinį pasigėrėjimą, kitas vertina kaip idėjiškai nublukusį operos žanro muziejų...

Tad ar esame pasirengę Lietuvoje priimti naujausias operos meno tendencijas? Ko tikimės iš operos šiandien ir ko iš jos reikalausime rytoj? Kur slypi esminė, permainoms nepavaldi šimtmečius gyvuojančio žanro savastis, kurią pažeidus opera nebegalėtų vadintis opera? Ar operoje, kaip ir nūdienos dramos teatre, aktualijas nagrinėjantys šiuolaikiniai veikalai vis stipriau klibins tvirtas klasikos pozicijas? Ar gyvas operos atlikimas pajėgus sudominti technologijomis laisvai žongliruojantį dvidešimt pirmojo amžiaus jaunimą?..

Visa tai ir kitus su operos ateitimi susijusius klausimus žadame aptarti pirmadienį, gegužės 21 dieną, nuo 11 iki 13 val. LNOBT Raudonojoje fojė rengiamame tarptautiniame forume „OPERA RYTOJ: TARP ESTETINĖS TRADICIJOS IR AKTUALIOSIOS RAIŠKOS“.

Forumo prelegentai: muzikologė Veronika Janatjeva, operos solistė Viktorija Miškūnaitė, muzikologė Živilė Ramoškaitė, LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas, operos ir dramos režisierius Gintaras Varnas, operos režisierius, „Birmingham Opera Company“ trupės meno vadovas Graham Vick (Jungtinė Karalystė). Pokalbį moderuos kultūros žurnalistė Gerūta Griniūtė.

Renginio formatas – apvalus stalas su 5 minučių trukmės prelegentų pranešimais. Išklausius pranešimus prasidės diskusija, kurioje kviečiami dalyvauti visi forumo klausytojai. Diskusija vyks lietuvių kalba. Numatyta tiesioginė forumo transliacija, kurią operos mylėtojai galės stebėti LRT interneto portale (www.lrt.lt) bei LNOBT „Facebook“ paskyroje.

Operos žinovus ir kultūrinės žiniasklaidos atstovus maloniai kviečiame gyvai stebėti teatre rengiamą forumą ir dalyvauti jo diskusijose. Planuojančius atvykti prašytume iki šio penktadienio, gegužės 18 dienos, registruotis el. paštu renata.baltrusaityte@opera.lt
Įspėjame, kad dėl pasirengimo tiesioginei transliacijai renginio rytą forumo dalyvių ir stebėtojų prašysime atvykti į teatrą truputėlį anksčiau: svečių registracija Akmeninėje fojė prie laiptų vyks 10.30-10.45 val.

Mielai lauksime visų, neabejingų operos dabarčiai ir ateičiai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis