Kultūros naktį Jaunimo teatre - spektaklio „Hamletas-mašina“ vaizdo įrašo peržiūra

Balandžio pabaigoje surengęs dviejų dienų edukacinį projektą „Müllermachine“, birželio 15 d., 19:30 val. Jaunimo teatras kultūros naktinėtojus kviečia dar kartą prisiminti ir pamatyti vieno įtakingiausių XX a. pabaigos Europos teatro novatorių, dramaturgo Heinerio Müllerio spektaklio „Hamletas-mašina“ (vok. „Hamletmachine“) vaizdo įrašą.

Spektaklio režisierius - Dimiter Gotscheff, šis darbas buvo pastatytas 2007 metais „Deutsches Theater Berlin“.

Pradėjęs kaip Bertolto Brechto sekėjas, H. Mülleris teatre ieškojo naujų būdų apmąstyti visuomeninius dabarties procesus. Müllerio pjesės – tai koncentruotos formos draminiai koliažai, sukurti pasitelkus modernios literatūros ir šiuolaikinio kinematografo žodyną.

Organizatorių nuotr.

Svarbiausias Müllerio dramos kūrinys „Hamletas-mašina“ yra vos aštuonių puslapių tekstas, kuriame telpa Hamleto akimis pamatyta Šaltojo karo suskaldyto pasaulio tragedija. Ją perteikti teatre tapo vienu didžiausių naujosios dramaturgijos iššūkių. Komentuodamas kūrinio „Hamletmachine“ pavadinimą, Mülleris sakė, kad mitai yra kaip senos mašinos, iš kurių reikėtų sukurti šiuolaikiniams žmonėms tarnaujančius mechanizmus.

Organizatorių nuotr.

Bulgarų kilmės aktorius ir režisierius D. Gotscheffas 9-ajame dešimtmetyje emigravo į Vakarų Vokietiją po to, kai 1983 m. Sofijoje susitiko su Mülleriu, kur šis pamatė Gotscheffo interpretuotą savo pjesę „Filoktetas“. Nuo tada jie tapo kūrybiniais partneriais. Po Müllerio mirties Gotscheffas ištikimai tęsė jo idėjas. Gotscheffas, kaip ir Mülleris, pasitelkė kūrybą, kad apmąstytų istorijos lūžius. Sekdamas savo mokytojo pėdomis, žvelgė į istoriją analitiškai, kritiškai, atmesdamas bet kokią patetiką ar sentimentus. „Mano drama baigėsi“, – ši kertinė Müllerio pjesės „Hamletas-mašina“ frazė tapo ir Gotscheffo kūrybos paradigma.

Organizatorių nuotr.

Renginio laikas ir vieta: birželio 15 d., 19:30 val., Jaunimo teatras, salė 99 (mažoji salė)
Įrašo trukmė: 1:30 val.
Vertimas į lietuvių kalbą: garso įrašas

Renginys yra vienos nakties festivalio „Kultūros naktis“ dalis.
DĖMESIO! Norint patekti į renginį, būtina išankstinė registracija el. paštu: karina@jaunimoteatras.lt. Registracija vyksta iki birželio 14 dienos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis