Vilnius pasitinka Dainų šventės dalyvius, prasideda pirmosios repeticijos

Vilnius pasitinka šimtmečio Dainų šventės dalyvius. Šeštadienį į pirmąją repeticiją pakviesti šokėjai, suaugusiųjų ir mišrių kolektyvų jaunimo grupės, merginų bei vaikų kolektyvų jaunimo grupės

Kalnų parke būsimo ansamblių vakaro dalyviai ne tik repetuos, bet ir pietaus bei vakarieniaus.

Sekmadienį į bendrą repeticiją rinksis suaugusiųjų bei mišrių dainų ir šokių ansamblių dainininkai, muzikantai, suaugusiųjų chorai ir vokaliniai ansambliai, suaugusiųjų ir mišrūs liaudies instrumentų ansambliai ir orkestrai, akompanuojančios kapelos.

Pasak šimtmečio dainų šventės direktorius Sauliaus Liausos, jubiliejinėje Dainų šventėje, kuri birželio 30-liepos 6 dienomis vyks Vilniuje ir Kaune, dalyvaus net 36 tūkst. dalyvių, 1555 iš jų - pasaulio lietuviai.

Gausiausios miestų delegacijos iš Vilniaus (6008) ir Kauno (2985), aktyviausi rajonai - Kauno, iš kurio į šventę planuoja atvykti 931 dalyvis, ir Panevėžio rajonas su 780 dalyvių.

Pasak Dainų šventės direktoriaus, visos už dalyvių saugumą atsakingos tarnybos atliko namų darbus, nebus pastebimos, bet bendradarbiaus, siekdamos išvengti nereikalingų rizikų.

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis šventės dalyviams priminė pasirūpinti savo sveikata, tinkamai pagal oro sąlygas apsirengti, gerti pakankamai vandens. Šventės organizatoriai rado rėmėjus, kurie tieks geriamą vandenį. Maitintojai taip pat visiems dalins nemokamo vandens.

„Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kur stovės greitosios pagalbos palapinės ir automobiliai, kad, prireikus, būtų galima operatyviai kreiptis“, - pabrėžė viceministras.

Vaikų kolektyvų vadovai informuoti apie tai, kad kitoje dalyvio kortelės pusėje vaikams būtų užrašyti telefono numeriai, kuriais kreiptis, prireikus, - vaikui sunegalavus ar pasimetus.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus viršininkas Saulius Klebavičius patarė nenešioti mobiliųjų telefonų užpakalinėse kelnių kišenėse, saugoti asmeninius daiktus. Masiniuose renginiuose pasitaiko kišenvagių, ir tai reikėtų turėti omenyje.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Agnė Vilkončiūtė akcentavo, kad dalyviai visomis šventės dienomis viešuoju transportu važiuos nemokamai.

Kaip skelbė ELTA, muzikos, dainų, šokių ir nepamirštamų įspūdžių žadanti Dainų šventė Lietuvą ir pasaulį kvies kartu minėti Valstybės atkūrimo šimtmetį ir liepos 6-ąją giedoti „Tautišką giesmę“.

Himno frazė „Vardan tos...“ tapo šventės idėjiniu pagrindu ir visų jos renginių jungtimi. Kartu su iniciatyva „Lietuva 4 milijonai“ rengiamas žygis per Lietuvą, inicijuotas projektas „Dainų šventės alumnai“, vienijantis visų kartų žmones, kada nors dalyvavusius šventėse.

Birželio 30-liepos 6 dienomis Vilniuje ir Kaune Dainų šventė pasiūlys net penkiolika renginių. Dauguma jų bus nemokami.

Į pirmą Dainų šventės renginį birželio 30-ąją pakvies Kaunas. Taip pagerbiamas miestas, kuriame 1924 metais pirmą kartą surengta Dainų diena.

Liepos 1 dieną sostinės Simono Daukanto aikštėje pakils Dainų šventės vėliava, prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbs šventės pradžią.

Vilniaus rotušės aikštėje vyks specialiai pasaulio lietuviams ir Lietuvoje gyvenančioms tautinėms bendrijoms skirtas renginys „Šimtas Lietuvos veidų - sujunkime Lietuvą“. Vakare į Vingio parką kvies Dainų šventės atidarymui skirtas renginys.

Dainų šventės metu Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje duris atvers Liaudies meno paroda, o prie Valdovų rūmų įkurtas Vaikų amatų miestelis padės mažiesiems atrasti ir išbandyti senuosius lietuvių menus ir amatus.

Liepos 3 dieną pilių teritorijoje nuo ryto šurmuliuos, muzikuos, šoks ir dainuos beveik 400 folkloro ansamblių - vyks Folkloro diena „Didžių žmonių žemė“. Šv. Jonų bažnyčioje skambės kanklių muzikos koncertas, o vakare Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje - kamerinės vokalinės muzikos koncertas.

Liepos 4-ąją Bernardinų sode ir Katedros aikštėje pasirodymus surengs 100 Lietuvos mėgėjų teatrų. Dienos renginius vainikuos Ansamblių vakaras Kalnų parke.

Liepos 5 dieną Vilnių drebins pučiamųjų instrumentų gaudesys - Vilniaus pramogų arenoje vyks koncertas „Vario audra“. O įspūdingas beveik aštuonių tūkstančių šokėjų kompozicijas žadanti Šokių diena pakvies į Lietuvos futbolo federacijos stadioną.

Kulminacija taps liepos 6-ąją vyksianti Dainų diena „Vienybė težydi“. Trijų dalių Dainų dienos programa išskleis pagrindines mūsų himno idėjas, tačiau svarbiausia bus visų - Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančių lietuvių - drauge giedama „Tautiška giesmė“.

Bilietų į Dainų šventės renginius kaina - nuo 5 iki 80 eurų. Vaikai iki trejų metų bus įleidžiami nemokamai, jei neužims papildomos sėdimos vietos.

Vilniaus Kalnų parke vykstančios Dainų šventės repeticijos akimirkos - fotogalerijoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis